niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Al-Kaida planuje ataki w Europie

Al-Kaida planuje ataki w Europie

Al-Kaida planuje ataki w Europie
Data publikacji: 2016-10-07 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 67 158096

Brytyjski „The Times” napisał w czwartek o odradzającej się Al-Kaidzie, która reorganizuje szeregi w obliczu słabnącej siły Państwa Islamskiego. Jak przyznał minister obrony Michael Fallon, grupa stanowi „bardzo bezpośrednie zagrożenie” dla Europy i W. Brytanii.

Gazeta wyjaśnia, że powiązana z Al-Kaidą działająca w Syrii organizacja Dżabat Fatah al-Szam, wcześniej zwana Frontem al-Nusra, jest uznawana za szczególnie niebezpieczną, a jej liderzy „aktywnie pracują nad planami ataku”. Przypomina, że Al-Kaida powróciła po 15 latach do południowego Afganistanu, który musiała opuścić na skutek operacji wojskowej USA. Kolejna komórka operuje w Jemenie. „The Times” podkreśla, że wśród liderów Al-Kaidy jest m.in. syn Osamy bin Ladena, 25-letni Hamza bin Laden.

– Al-Kaida jest wciąż żywa i gotowa do działania (…) Nigdy nie została zupełnie pokonana (…) i stanowi bardzo bezpośrednie zagrożenie dla Europy – podkreślił minister Fallon. (pap)

Komentarze

Jan IV...
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... to obecny Prezydent Syrii przy pomocy Rosji, staraja sie "wyciac wraz z korzeniami" Syryjski IS-lam... ktory automatycznie ewentualnie (?) posuwajac sie dalej, chce zalac wpierw naiwna Europe Zachodnia, by pozniej uderzyc i na Europe Wschodnia ! A jak i to by Im sie udalo (?) to 3-cim etapem ma byc zapewne Rosja ! Juz w roku 1638 Jan III Sobieski pod Wiedniem, pokazal Europie i Swiatu... jak z Islamistami walczyc mamy !!
2016-10-08 07:43:20
Dziękowanie ;/
Należy podziękować politykom poprzedniego rządu, którzy chcieli ich przyjmować z otwartymi ramionami i witać kwiatami, niczym gwałcone Niemki, z napisami refugees welcome...
2016-10-07 12:01:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi