Strona główna > Sport > Żeglarstwo. YKP Szczecin w Lidze Mistrzów

Żeglarstwo. YKP Szczecin w Lidze Mistrzów

Data publikacji: 2015-09-15 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 601 20543

Trzy najlepsze zespoły Ekstraklasy Żeglarskiej 2015 - Yacht Club Sopot, YKP Szczecin oraz JKW Poznań - reprezentować będą Polskę w finałowych regatach Ligi Mistrzów. Miejscem trzydniowej rywalizacji (18-20 września) będzie sardyński akwen w pobliżu Porto Cervo.

O tytuł najlepszego klubu walczyć będzie 29 ekip z 14 krajów. Początkowo w finale miały startować dwa polskie zespoły. Będą jednak trzy, bowiem "dziką kartę" otrzymał Jacht Klub Wielkopolski Poznań. W ubiegłym roku w Sailing Champions League rywalizowały 23 kluby z 14 państw, a zwyciężył Kongelig Dansk Yachtklub – królewski klub z Kopenhagi.

W tym roku w Polsce odbyły się cztery imprezy Ligi: w Szczecinie, Świnoujściu, Gdańsku i Sopocie z udziałem 11 klubów. Po rozegraniu ponad 80 wyścigów, dwa kluby zakończyły rozgrywki z taką samą liczbą punktów. Zwyciężył Yacht Club Sopot, który miał wyższy współczynnik miejsc na podium. Drugie miejsce zajął Yacht Klub Polski Szczecin, a tylko punkt za nimi uplasował się JKW Poznań.