czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Tytuły dla szczecinian

Żeglarstwo. Tytuły dla szczecinian

Żeglarstwo. Tytuły dla szczecinian
Data publikacji: 2015-09-20 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-20 16:17
Wywietleń: 135 22501

Dużym sukcesem szczecińskich żeglarzy zakończyły się mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. W klasie 470 bezkonkurencyjne okazały się: Agnieszka Skrzypulec z Pogoni Szczecin i Irmina Gliszczyńska z Chojniczanki. Dziewczyny w ostatnim wyścigu przypieczętowały zwycięstwo i dominację nad męskimi załogami w tej klasie. Ich przewaga była miażdżąca.

Biorąc pod uwagę żeńskie i męskie załogi, Skrzypulec i Gliszczyńska kolejną w klasyfikacji parę wyprzedziły o 19 punktów. Dla Agnieszki to już siódmy tytuł mistrzyni Polski i siódmy z rzędu.

Mężczyźni i kobiety startowały razem, ale medale zostały rozdane oddzielnie panom i paniom. Wśród panów pierwsze miejsce zajęli Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK "Pogoń" Szczecin). Wśród finnistów brąz przypadł Miłoszowi Wojewskiemu (SEJK "Pogoń" Szczecin).

W klasie Laser tytuł obronił Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin), który wygrał niedzielny wyścig medalowy. Ziemiński o złoto rywalizował ze swoim kolegą klubowym Tadeuszem Kubiakiem i wygrał z nim o 7 punktów. (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny