czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski

Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski

Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski
Data publikacji: 2016-09-25 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-01 19:51
Wywietleń: 2046 156661

Żeglarka Pogoni Sejk Szczecin Agnieszka Skrzypulec wywalczyła ósmy z rzędu tytuł mistrzyni Polski w klasie 470. Szczecinianka płynęła w parze ze swoja olimpijską partnerką Irminą Mrózek-Gliszczyńską.

Nasza zawodniczka pierwsze cztery tytuły wywalczyła z reprezentującą obecnie barwy Austrii Jolantą Ogar, kolejne dwa z Natalią Wójcik, a dwa ostatnie ze swoją obecną załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice). Dziesiąta załoga igrzysk w Rio zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, do której zaliczają się wyniki mężczyzn.

- Zawsze sympatycznie jest pokonać w bezpośredniej walce facetów, tym bardziej, że pływamy na takim samym sprzęcie – powiedziała po zawodach Agnieszka Skrzypulec. - Teraz rywalizacja była bardziej zacięta, ale wpływ miały nasze fizyczne niedostatki. W zeszłym roku regaty odbywały się w słabym i zmiennym wietrze, z którym najlepiej sobie radziłyśmy, natomiast w tej edycji przez trzy dni pływaliśmy w zdecydowanie trudniejszych warunkach. A przy silnym wietrze i sporej fali waga odgrywa ogromną rolę. Lżejsi mają trudniej.

Teraz ten duet czeka dłuższa przerwa, bowiem Mrózek Gliszczynska przejdzie w środę w Starogardzie Gdańskim operację kontuzjowanego lewego kolana.

- Po tym sezonie czuję się o pięć lat starsza, bo wszystko mnie boli – kontynuuje szczecinianka. - Ten rozbrat dobrze nam jednak zrobi. Odświeżymy ciało i umysł, będziemy miały też okazję nadrobić zaległości na uczelni. A później podejmiemy kolejne wyzwanie i spróbujemy razem zakwalifikować się na igrzyska w Tokio.

Wśród mężczyzn zwyciężyli Maciej Sapiejka i Adam Krefft. Ten drugi jest kolegą klubowym Agnieszki Skrzypulec z Pogoni Szczecin.

W klasie Laser Standard po raz czwarty z rzędu wygrał drugi po Agnieszcze Skrzypulec szczeciński olimpijczyk z Rio de Janeiro Kacper Ziemiński. Zawodnik klubu SEJK Pogoń Szczecin przyznał jednak, że przystąpił do tych regat bez przygotowań.

- W Gdańsku startowałem na świeżości. Po igrzyskach w Rio nic nie robiłem, nie spojrzałem nawet na wodę. Muszę jednak podkreślić, że od poprzednich mistrzostw młodzi zawodnicy zrobili bardzo duży postęp. Widać, że mają spory potencjał - zauważył 18. żeglarz igrzysk w Brazylii. (par)

 

Komentarze

pol 32
ten drugi tylko jest kolega klubowym Agi, jak nie wiecie to nie piszcie bzdur !
2016-10-01 18:30:01
Baj M
Nawet Legia w naszej lidze też czasem wygrywa.
2016-09-26 11:49:27
Baj baj de Wind
Trzeba było świętować na Olimpiadzie, teraz to i Radwańska wygrywa.
2016-09-26 11:04:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi