sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów

Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów

Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów
Data publikacji: 2015-08-09 21:46
Wywietleń: 815 8965

Yacht Klub Polski ze Szczecina zajął drugie miejsce w łącznej klasyfikacji pierwszych, historycznych rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Tytuł mistrzowski wywalczył Yacht Klub z Sopotu. Dwa najlepsze kluby uzyskały jednocześnie kwalifikację do finału światowej Żeglarskiej Ligi Mistrzów. To wielki, bardzo prestiżowy sukces szczecińskiego żeglarstwa.

W rywalizacji uczestniczyło11 najlepszych polskich klubów, ponad 100 zawodników, którzy brali udział w czterech imprezach: w Szczecinie, Świnoujściu, Gdańsku i Sopocie.

Szczecinianie byli nawet bliscy wygrania całych rozgrywek. Uzbierali tyle samo punktów, co sopocianie, ale o kolejności miejsc zadecydował bilans miejsc na podium, korzystniejszy dla rywali.

Żeglarskie rozgrywki ligowe cieszą się w wielu europejskich krajach bardzo dużą popularnością. Tegoroczny finał Ligi Światowej z udziałem szczecinian odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie - Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską