środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów

Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów

Żeglarstwo. Szczecinianie w Lidze Mistrzów
Data publikacji: 2015-08-09 21:46
Wywietleń: 777 8965

Yacht Klub Polski ze Szczecina zajął drugie miejsce w łącznej klasyfikacji pierwszych, historycznych rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Tytuł mistrzowski wywalczył Yacht Klub z Sopotu. Dwa najlepsze kluby uzyskały jednocześnie kwalifikację do finału światowej Żeglarskiej Ligi Mistrzów. To wielki, bardzo prestiżowy sukces szczecińskiego żeglarstwa.

W rywalizacji uczestniczyło11 najlepszych polskich klubów, ponad 100 zawodników, którzy brali udział w czterech imprezach: w Szczecinie, Świnoujściu, Gdańsku i Sopocie.

Szczecinianie byli nawet bliscy wygrania całych rozgrywek. Uzbierali tyle samo punktów, co sopocianie, ale o kolejności miejsc zadecydował bilans miejsc na podium, korzystniejszy dla rywali.

Żeglarskie rozgrywki ligowe cieszą się w wielu europejskich krajach bardzo dużą popularnością. Tegoroczny finał Ligi Światowej z udziałem szczecinian odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie - Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje