piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie liderują

Żeglarstwo. Szczecinianie liderują

Żeglarstwo. Szczecinianie liderują
Data publikacji: 2015-09-18 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-18 22:03
Wywietleń: 552 21687

Po drugim dniu żeglarskich mistrzostw Polski klas olimpijskich w Górkach Zachodnich w Gdańsku na prowadzeniu w klasie 470 jest zawodniczka Pogoni Szczecin Agnieszka Skrzypulec, która płynie w praze z Irminą Mrózek z Chojniczanki.

Liderki drugiego dnia regat wygrały dwa wyścigi i raz były trzecie. Za nimi plasują się zawodnicy Pogoni Szczecin: Maciej Sapiejka i Adam Krefft. Szczecinianie liderowali po wczorajszym dniu. W piątek plasowali się kolejno na czwartej, piątej i drugiej pozycji.

W Laserze na prowadzenie wyszedł inny zawodnik Pogoni Szczecin Kacper Ziemiński. Drugiego dnia zawodów zajmował trzecie, pierwsze i drugie miejsce.

- W Gdańsku startuję na świeżości i się nie spinam, ale chcę obronić wywalczony rok temu tytuł - zapowiedział żeglarz Sejk Pogoń Szczecin.

Aktualny ósmy zawodnik mistrzostw świata, który ma już zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich, nie ukrywa, że mistrzostwa Polski w Gdańsku nie są dla niego najważniejszą imprezą.

- Znajduję się w komfortowej sytuacji, bo mogę spokojnie przygotowywać się do konkretnych zawodów. Dlatego wszystko podporządkowałem przyszłorocznemu startowi w Rio de Janeiro. Te regaty traktuję "luzacko", nie spinam się i nie denerwuję. Zamierzam jednak pokazać się w nich z jak najlepszej strony. Mam bowiem taki charakter, że zawsze chcę być pierwszy i w każdej sytuacji daję z siebie 100 procent - zapewnił szczeciński żeglarz

Zawody potrwają do niedzieli. (p)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi