środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie liderują

Żeglarstwo. Szczecinianie liderują

Żeglarstwo. Szczecinianie liderują
Data publikacji: 2015-09-18 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-18 22:03
Wywietleń: 570 21687

Po drugim dniu żeglarskich mistrzostw Polski klas olimpijskich w Górkach Zachodnich w Gdańsku na prowadzeniu w klasie 470 jest zawodniczka Pogoni Szczecin Agnieszka Skrzypulec, która płynie w praze z Irminą Mrózek z Chojniczanki.

Liderki drugiego dnia regat wygrały dwa wyścigi i raz były trzecie. Za nimi plasują się zawodnicy Pogoni Szczecin: Maciej Sapiejka i Adam Krefft. Szczecinianie liderowali po wczorajszym dniu. W piątek plasowali się kolejno na czwartej, piątej i drugiej pozycji.

W Laserze na prowadzenie wyszedł inny zawodnik Pogoni Szczecin Kacper Ziemiński. Drugiego dnia zawodów zajmował trzecie, pierwsze i drugie miejsce.

- W Gdańsku startuję na świeżości i się nie spinam, ale chcę obronić wywalczony rok temu tytuł - zapowiedział żeglarz Sejk Pogoń Szczecin.

Aktualny ósmy zawodnik mistrzostw świata, który ma już zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich, nie ukrywa, że mistrzostwa Polski w Gdańsku nie są dla niego najważniejszą imprezą.

- Znajduję się w komfortowej sytuacji, bo mogę spokojnie przygotowywać się do konkretnych zawodów. Dlatego wszystko podporządkowałem przyszłorocznemu startowi w Rio de Janeiro. Te regaty traktuję "luzacko", nie spinam się i nie denerwuję. Zamierzam jednak pokazać się w nich z jak najlepszej strony. Mam bowiem taki charakter, że zawsze chcę być pierwszy i w każdej sytuacji daję z siebie 100 procent - zapewnił szczeciński żeglarz

Zawody potrwają do niedzieli. (p)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny