piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu
Data publikacji: 2015-08-13 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:12
Wywietleń: 1055 11815

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Zapowiada się kolejny pokaz pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią żeglarskiego święta - Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Wszystko od piątku do niedzieli.

- Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta, organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych. – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników z Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Tajlandii.

Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny