środa, 20 września 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu

Żeglarstwo. Polish Match Tour w Świnoujściu
Data publikacji: 2015-08-13 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:12
Wywietleń: 1022 11815

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Zapowiada się kolejny pokaz pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią żeglarskiego święta - Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Wszystko od piątku do niedzieli.

- Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta, organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych. – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników z Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Tajlandii.

Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
KOD manifestował w rocznicę
Poprzedni Następny

Nekrologi