środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. „Lasery 4,7” na Dąbskim

Żeglarstwo. „Lasery 4,7” na Dąbskim

Żeglarstwo. „Lasery 4,7” na Dąbskim
Data publikacji: 2016-07-03 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-03 17:32
Wywietleń: 119 142825

Na jeziorze Dąbie rozegrano Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w klasie „Laser 4,7”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Nr 5 oraz Centrum Żeglarskie. Regaty trwały dwa dni: w sobotę i niedzielę.

Pierwszego dnia zanosiło się na burzową pogodę i częste szkwały, ale jak powiedział nam sędzia główny zawodów Tomasz Franczak nie było tak źle, jak mogło się wydawać i żeglarze dobrze dawali sobie radę. Natomiast drugiego dnia przy słabszym wietrze były częste zmiany jego kierunku, co utrudniało żeglarzom wyścigi. Ostatecznie po czterech wyścigach pierwszego dnia ukształtowała się czołówka, która potwierdziła swoją formę drugiego dnia zawodów.

W grupie chłopców do osiemnastego roku życia wygrał Damian Sosnowski przed Aleksandrem Pikułą i Kacprem Królem - wszyscy z Centrum Żeglarskiego. W grupie chłopców do lat 15 wygrał Kacper Fabian (Szkuner Myślibórz) przed Mikołajem Silnym (SEJK Pogoń) i Mateuszem Szymczakiem (Centrum Żeglarskie). Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Katarzyna Król przed Weroniką Szydłą (obie Centrum Żeglarskie). Na zakończenie regat były dyplomy, a dla najlepszych medale.

Powiedzmy jeszcze, że „Lasery” to jednakowa klasa trzech identycznych kadłubów jachtów, różniąca się wielkością żagla. „4,7” w której rozegrano regaty ma najmniejszy żagiel, większa „Radial” przeznaczona jest głównie dla kobiet w regatach centralnych, a największa „Standard” to klasa olimpijska, w której startuje nasz zawodnik Kacper Ziemiński.

Tekst i fot. AG


Na zdjęciu: „lasery” na trasie regat. Na pierwszym planie Katarzyna Król, która wygrała zawody w kategorii dziewcząt.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny