Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Dziewiąty tytuł Skrzypulec

Żeglarstwo. Dziewiąty tytuł Skrzypulec

Data publikacji: 2017-09-17 20:26
Wywietleń: 946 292736

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wywalczyła w Gdańsku dziewiąty z rzędu tytuł mistrzyni Polski w klasie 470.

Pierwsze cztery tytuły Skrzypulec wywalczyła z Jolantą Ogar, kolejne dwa z Natalią Wójcik, a trzy ostatnie ze swoją obecną załogantką Irminą Mrózek Gliszczyńską (ChKŻ Chojnice). Aktualne mistrzynie świata z Salonik zajęły też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, do której zaliczają się wyniki mężczyzn.

28-letnia sterniczka odniosła w tym roku jeszcze jeden sukces - razem z Niemcem Holgerem Jessem wygrała otwarte międzynarodowe mistrzostwa Polski w klasie 505.

W tej klasie wśród mężczyzn ubiegłorocznego triumfu nie zdołali powtórzyć Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń/WCSS).

W drugiej części mistrzostw Polski w Górkach Zachodnich w Gdańsku rywalizowało 252 żeglarzy z 57 klubów. Pierwsza część krajowego czempionatu z udziałem 222 zawodników z 46 klubów oraz ośmiu krajów odbyła się w dniach 1-3 września w Pucku. Podobnie jak przed rokiem złoty medal zdobył wówczas Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń) w klasie Laser Standard. (par)