Zapasy. Jubileuszowy turniej w Wolinie [GALERIA]

Data publikacji: 14 listopada 2016 r. 06:18
Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2016 r. 06:19

Cóż to był za pokaz zapaśniczych umiejętności! Już po raz dziesiąty odbył się w Wolinie Turniej Dzieci w Zapasach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Podobnie jak przed rokiem „drużynówkę” wywalczyli gospodarze z Wikinga Wolin.

Dziesięć lat temu, gdy odbyła się pierwsza edycja turnieju, na matach rywalizowało około 80 młodych zapaśników. Na jubileuszowych zawodach było ich 135. Walczyli zawodnicy z klubów z naszego województwa: Wiking Wolin, Feniks Stargard, Zieloni Stargard, AKS Białogard, Spartakus Pyrzyce, Uczniowski Klub Sportowy Gimsport Międzyzdroje, Szczerek Fight Team Kołobrzeg, Płonia Okulice i Berserkers Team Świnoujście.

- Chcemy promować zapasy w naszym regionie. Młodzi zawodnicy mają okazję sprawdzić się z rówieśnikami z innych klubów. - mówi Krzysztof Skrzyński, trener zapaśników Wikinga Wolin i organizator turnieju - Na tego typu turniejach zdobywa się bezcenne doświadczenie. W zapasach chodzi nie tylko o umiejętności, walkę, ale również kształtowanie charakteru. Podczas zawodów liczy się spokój i skuteczne wykonanie technik, które szlifuje się na treningach - dodaje.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyli zawodnicy z Wolina. Drugie miejsce wywalczyli Feniks Stargard, a trzecie Spartakusa Pyrzyce. W rywalizacji brali udział zawodnicy 13 klubów. Organizatorem turnieju był burmistrz Wolina. ©℗

Więcej zdjęć w GALERII

Tekst i fot. BaT

Na zdj.: Na matach w Wolinie rywalizowało 135 młodych zawodników z różnych rejonów naszego województwa.