piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Za droga inwestycja

Za droga inwestycja

Za droga inwestycja
Data publikacji: 2015-08-26 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 946 14226

ŻADNA z sześciu ofert na realizację sportowej inwestycji przy al. Wojska Polskiego nie spełnia limitu finansowego, jaki wyznaczyło Miasto.

W budżecie na budowę hali sportowej z trzema kortami tenisowymi przeznaczono kwotę 8 mln zł, z czego 25 procent ma pochodzić z centralnego dofinansowania. W przetargu wzięło udział 6 firm, a najtańsza wyceniła projekt na 9 mln zł.

- Realizacja przedsięwzięcia nie jest zagrożona – powiedział nam Leszek Siwecki z Urzędu Miasta. - W połowie września ogłoszony zostanie nowy przetarg. Być może poczynimy pewne ograniczenia i przesuniemy je na kolejny etap inwestycji.

Docelowo inwestycja ma być ukończona w roku 2017. Zakłada nie tylko wybudowanie hali sportowej z trzema krytymi kortami tenisowymi, ale również całego zaplecza socjalnego z gastronomią, siłownią i biurami. Mocno zaniepokojony całą sytuacją jest Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju Peako Szczecin Open.

- Pierwotnie terminy zakładały, że na przyszły rok pierwszy etap inwestycji będzie zakończony – mówi K. Bobala. - Jeżeli procedury przetargowe się przedłużą, to może mieć to ujemne w skutkach konsekwencje dla sprawnego przeprowadzenia przyszłorocznego turnieju.

Tenisowy turniej Pekao Open Szczecin, to najstarszy obecnie i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w Polsce, mający swoją rangę w świecie, a dla Szczecina stanowi jeden z bardziej pozytywnych symboli.

- Organizacja przyszłorocznego turnieju tenisowego nie jest zagrożona – zapewnia L. Siwecki. - Tak naprawdę realizacja inwestycji i tak nie rozpoczęłaby się wcześniej, jak z początkiem października, bo przecież wcześniej rozgrywany ma być kolejny turniej. Nic w tym względzie się nie zmieni.

- Zgłosiliśmy już wcześniej do ATP, że obiekt będzie modernizowany – kontynuuje K. Bobala. - Takie rzeczy należy robić ze sporym wyprzedzeniem. Wiem z własnego doświadczenia, że budowa podobnego obiektu w 10 miesięcy jest trudnym przedsięwzięciem. Jeżeli ten czas ulegnie jeszcze skróceniu, to może być problem ze sprawną organizacją turnieju w roku 2016. ©℗ (par)

Komentarze

gtr
A czy w ogóle potrzebna? W mieście są inne prywatne hale.
2015-08-26 16:10:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi