niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Triathloniści na trasach

Triathloniści na trasach [FILM]

Triathloniści na trasach
Data publikacji: 2016-07-03 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-03 16:54
Wywietleń: 1588 142709

Na ulicach Szczecina od niedzielnego poranka rozgrywane są po raz trzeci zawody triathlonowe. Rywalizują najlepsi w tej dyscyplinie w Polsce. Pierwszych zwycięzców już znamy. Wyścig na dystansie 28,25 km rozpoczął się o godz. 9:30. Zwyciężył w nim Bartosz Smęda. Drugi na mecie był Damian Wojcieszonek. 

Wszystko wskazuje na to, że trzecia edycja Triathlonu Szczecin będzie rekordowa. Swój udział w imprezie zapowiedziała aż 705 zawodników z całej Polski (m.in. Zielona Góra, Płock, Łódź, Poznań, Gliwice, czy Gdańsk). Natomiast po raz pierwszy podczas imprezy zawodnicy mierzą się aż na trzech dystansach. Najpierw maja do pokonania pętlę w nurtach Odry, potem jest jazda na rowerze, a na koniec bieg. Zawodnicy wystartowali na trzech dystansach. Najdłuższy to ponad 112,99 km, najkrótszy to 28,25 km a średni liczy 56,5 kilometrów. Nowością jest dystans sprinterski, który w ostatnim czasie zyskał na popularności.

Pierwsi zawodnicy ruszyli na trasę już o godz. 8, następni o godz. 9.30, a ostatni o godz. 10. Na popołudnie na godz. 17.30 planowana jest ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom na poszczególnych dystansach.

Od pierwszej edycji zawody przyciągają do Szczecina najlepszych triathlonistów w kraju. W historii tych zawodów zwyciężali tacy zawodnicy jak Marek Jaskółka (Mistrz Europy na dystansie długim, wielokrotny Mistrz Polski), Kacper Adam (wielokrotny Mistrz Polski, rekordzista Polski na dystansie średnim), czy Paweł Kamoda (wicemistrz Polski w duathlonie).

Na najpopularniejszym dystansie 56,5 km faworytami są wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski – szczecinianka Paulina Kotfica oraz płocczanin Łukasz Kalaszczyński. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Film: Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską