Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Triathlon. Duży sukces Marka Jaskółki

Data publikacji: 16 sierpnia 2015 r. 08:34
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:14

Szczeciński triathlonista Marek Jaskółka zajął czwarte miejsce w 32. edycji zawodów w Embrun, gdzie zawodnicy mieli do pokonania 3,8 km płynąc, 188 km na rowerze oraz 42,195 km (maraton) biegiem. Zwyciężył Chorwat Andrej Vistica.

We francuskich Alpach mistrz Europy na długim dystansie w 2013 roku Vistica uzyskał czas 9:44.45. Drugie miejsce zajął Hiszpan Victor Del Corral Morales, a trzeci był James Cunnama z RPA. Każdy z tych zawodników w przeszłości stawał już na podium tej imprezy.

Jaskółka uzyskał wynik 10:11.00 i wyprzedził m.in. piątego Katalończyka Marcela Zamorę - pięciokrotnego triumfatora tej imprezy.

Na starcie stanęło ok. 1300 zawodników i zawodniczek. Rywalizowali w trudnych warunkach - przy padającym deszczu i w niskiej temperaturze, m.in. pokonując na rowerze znaną z tras Tour de France przełęcz Izoard (2 360 m n.p.m.).