piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA)

Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA)

Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA)
Data publikacji: 2015-09-17 17:39
Wywietleń: 615 21287

Artem Smirnov stał się sprawcą największej jak dotąd niespodzianki podczas tegorocznego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Kwalifikant wyeliminował rozstawionego z nr. 2 Robina Haase, plasującego się o ponad 300 pozycji wyżej w światowym rankingu.

27 – letni Ukrainiec do turnieju głównego przebijał się z eliminacji, a w czwartek uzyskał awans do ćwierćfinału. Były już podczas szczecińskiego challengera przypadki graczy, umiejących wygrać eliminacje, a następnie nie znajdujących pogromców w turnieju głównym. Mowa o Jimmy Szymanskim z roku 1996 i Edgardo Massie z roku 2004.

Smirnov nie jest postacią w Szczecinie nieznaną. Sześć lat temu dotarł do finału gry podwójnej. Występował w parze ze swoim rodakiem i rówieśnikiem Aleksandrem Dolgopolovem – dziś 35 rakietą świata i najlepszym graczem Ukrainy.

Obaj zaczynali z tego samego pułapu, w roku 2006 bez powodzenia brali udział w juniorskich turniejach wielkoszlemowych, rok później Dolgopolov znajdował się w trzeciej setce rankingu, a Smirnov w czwartej. Ten pierwszy pokonywał kolejne szczeble, a Smirnov pozostał na tym samym poziomie aż do dziś. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w magazynowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA) Tenis. Smirnov nie zatrzymuje się (GALERIA)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny