Tenis. Radwańska najlepsza w New Haven

Data publikacji: 28 sierpnia 2016 r. 00:20
Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2016 r. 21:50

Pewna i skuteczna od początku meczu finałowego turnieju WTA w New Haven była Polka Agnieszka Radwańska (nr 4). Jej rywalka po drugiej stronie siatki na korcie Ukrainka Elina Switolina (nr 23) nie miała praktycznie nic do powiedzenia.

W pierwszym secie Radwańska prowadziła 3:0. Po 14. minutach i dwóch przekłamaniach było 4:0. Po kilku dłuższych wymianach w piątym gemie Polka wygrała go także, oddając Ukraince ledwie punkt. Młoda tenisistka z Odessy przy swoim trzecim gemie serwisowym dopiero była w stanie zagrać na tyle dobrze, by go wygrać. Seta Radwańska wygrała 6:1.

Drugi set miał zgoła inny przebieg. Ukrainka objęła w nim prowadzenie 2:1 i Polka musiała zacząć odrabiać straty. Wyrównała przy swoim serwisie na 2:2. Kolejnego gema Ukrainka miała na wyciągnięcie rakiety, ale Polka odrobiła straty punktowe i była bliska przełamania jej serwisu. Jednak to Switolina go wygrała, obejmując ponownie powadzenie 3:2. Przy swoim serwisie kolejnego gema wygrała Radwańska, kończąc go efektownie asem. Polka była też lepsza w gemie kolejnym i doprowadziła do stanu 4:3. W następnym gemie serwisowym Radwańskiej lepsza okazała się Switolina. Polce udało się przełamać Ukrainkę w następnym gemie i prowadziła 5:4. Kilka minut wystarczyło, by Switolina ponownie wyrównała na 5:5. Przegrywając kolejna partię 0:30 Switolina była jednak w stanie wygrać kolejnego gema.

I to Radwańska musiała ponownie pracować na remis i szansę rozstrzygnięcia meczu w dwóch setach. Odrabianie strat powiodło się i o losie seta decydował tie-break. Radwańska wygrała go 7:2 i całego drugiego seta 7:6.

Za mistrzowski tytuł Agnieszka Radwańska zainkasowała w New Haven 130 300 USD i dopisze do rankingu WTA za to zwycięstwo 470 punktów.