czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Pierwszy dzień eliminacji Pekao Szczecin Open

Tenis. Pierwszy dzień eliminacji Pekao Szczecin Open

Tenis. Pierwszy dzień eliminacji Pekao Szczecin Open
Data publikacji: 2016-09-10 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-10 17:48
Wywietleń: 738 154472

Z jedenastu Polaków, którzy rozpoczęli eliminacje do turnieju głównego Pekao Szczecin Open, do drugiej rundy zdołało awansować tylko trzech. Żaden z nich nie pokonał jednak przeciwnika zagranicznego. Zarówno Adrian Andrzejczuk, Szymon Walkow, jak i Marcin Gawron pokonali w meczach pierwszej rundy swoich rodaków.

Najwięcej szans na awans do trzeciej rundy eliminacji wydaje się mieć Gawron. To juniorski finalista Wimbledonu sprzed 10 laty, w szczecińskich eliminacjach jest jednym z bardziej doświadczonych graczy. Jest rozstawiony z nr 6, a w swoim pierwszym meczu pokonał Mateusza Smolickiego, tracąc w całym meczu zaledwie dwa gemy.

W niedzielnym meczu Gawron zmierzy się z młodszym o dwa lata Fredrikiem Askiem z Norwegii, który w swoim pierwszym meczu stracił tylko jednego gema. Faworytem wydaje się być Gawron, który pozostaje naszą największą nadzieją na awans do turnieju głównego.

W niedzielnych meczach II rundy eliminacji zagrają jeszcze: Adrian Andrzejczuk i Szymon Walków. Obaj do eliminacji przystąpili dzięki dzikim kartom, obaj stoczyli trudne, bo trzysetowe pojedynki i na pewno wygrana w kolejnym meczu będzie dla nich życiowym osiągnięciem.

Andrzejczuk zmierzy się z rozstawionym z nr 5 Bułgarem Aleksandarem Lazovem, natomiast Walkow z rozstawionym z nr 3 Czechem Petrem Michnevem. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny