środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Pierwsze mecze w nowej hali

Tenis. Pierwsze mecze w nowej hali

Tenis. Pierwsze mecze w nowej hali
Data publikacji: 2017-08-22 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-22 22:13
Wywietleń: 818 289392

Hala tenisowa na obiekcie przy al. Wojska Polskiego została we wtorek uroczyście oddana do użytku. Jako pierwsi przetestowali ją młodzi zawodnicy ze szczecińskich klubów podczas pokazowego turnieju.

Obiekt na najbliższe tygodnie przejdzie teraz we władanie organizatorów tenisowego challengera Pekao Szczecin Open 2017. Nie będą tam wprawdzie rozgrywane mecze turniejowe, ale hala stanowić będzie zaplecze imprezy.

Dopiero po wrześniowym Pekao Szczecin Open hala zostanie udostępniona do sportowego użytku. Początkowo zarządzać nią będzie Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, ale prezydent Szczecin Piotr Krzystek zapowiedział rozpisanie konkursu na operatora obiektu.

Hala to pierwszy etap inwestycji na obiekcie przy al. Wojska Polskiego. W przeszłości do trzech wybudowanych kortów z trybunami i szatniami dla zawodników, ma zostać dobudowany drugi budynek z salami konferencyjnymi, zapleczem socjalnym i gastronomicznym.

W planach jest także budowa dwóch dodatkowych kortów odkrytych ze sztuczną nawierzchnią (identyczną jak w hali) i modernizacja kortu centralnego. Prezydent Piotr Krzystek zadeklarował, że przygotowania do kolejnego etapu modernizacji obiektu przy al. Wojska Polskiego rozpoczną się jeszcze w tym roku. ©℗(woj)

Fot. D. Gorajski

Komentarze

obserwator
Mam nadzieję ,że ceny za korzystanie z hali dla grających amatorsko będą przystępne a nie jak na Dąbskiej u Korzeniewicza. Tą halę wybudowano z naszych pieniędzy .Jeśli znowu do tego dorwie się banda cwaniaczków to ceny będą zaporowe - będą się chcieli dorobić na nas kasy. Trzeba powołać społeczny komitet kontroli nad tym obiektem z grona entuzjastów tenisa.Aby nikt wałków nie robił naszym kosztem.Komitet musi być powołany jak najszybciej. Działalność hali musi być monitorowana.
2017-08-22 21:55:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny