Strona główna > Sport > Tenis. Kuczer o krok od medalu

Tenis. Kuczer o krok od medalu

Data publikacji: 2015-07-27 16:28
Wywietleń: 1245 5744

DARIA Kuczer – tenisistka Promasters Szczecin była o krok od wywalczenia medalu w mistrzostwach Europy do lat 16. Szczecinianka w tak prestiżowej imprezie startowała po raz pierwszy. Dotarła do czwartej rundy gry pojedynczej i ćwierćfinały gry deblowej.

W zawodach rozgrywanych w Moskwie Kuczer w grze pojedynczej pokonała kolejno Lenkę Starą (Słowacja) 7:5 7:6, Federikę Bilardo (Włochy) 7:5 1:6 6:4 i Basak Akbas (Turcja) 6:4 6:0.

Szczególnie cenne było zwycięstwo w drugiej rundzie nad rozstawioną z numerem 11 Włoszką. W meczu o awans do ćwierćfinału Kuczer przegrała z Anną Slovakovą (Czechy) 4:6 1:6. Jak się później okazało Slovakova wygrała cały turniej i została mistrzynią Europy.

Zawodniczka Promasters równie dobrze zaprezentowała się w grze podwójnej. Kuczer i jej partnerka, Wiktoria Kulik, sprawiły ogromną niespodziankę w trzeciej rundzie pokonując rozstawioną z numerem 2 parę rosyjską Gasanova/ Kazionova 6:2 4:6 10-8. W meczu o awans do strefy medalowej Polski przegrały nieznacznie z parą z Białorusi Grib/ Shytkouskaya (rozstawione z nr 6) 4:6 6:4 4-10.

Z Moskwy młoda szczecinianka przeniosła się do Ankary (Turcja), gdzie już w środę rozpoczyna się turniej o awans do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 16. Oprócz Polski w zawodach biorą udział reprezentacje Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Grecji, Norwegii, Hiszpanii i Turcji.

W podobnym turnieju w kategorii do lat 12 brała udział w ubiegłym tygodniu inna zawodniczka AT Promasters, Olga Gołaś. Zawody pod nazwą „Nations Challenge Cup" rozgrywane były w holenderskim Haren.

Reprezentacja Polski po zwycięstwach nad Danią i Portugalią oraz porażkach z Holandią i Belgią została sklasyfikowana na piątym miejscu. Do turnieju finałowego awansowały dwa najlepsze zespoły. (p)