Strona główna > Sport > Tenis. Kuczer mistrzynią Polski

Tenis. Kuczer mistrzynią Polski

Data publikacji: 2016-06-21 16:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-22 10:57
Wywietleń: 1343 140114

Daria Kuczer z Akademii Tenisowej Promasters Szczecin zdobyła trzy medale mistrzostw Polski juniorów. Szczecinianka po raz czwarty z rzędu została mistrzynią Polski w grze pojedynczej. W finale turnieju w Sopocie Kuczer obroniła trzy piłki meczowe i pokonała Marcelinę Podlińską (Górnik Bytom) 7:5 4:6 7:6. W drodze do finału Kuczer nie oddała rywalkom seta i straciła zaledwie 7 gemów.

Szczecinianka stanęła w Sopocie na podium jeszcze dwukrotnie. W grze deblowej z Adrianną Sosnowską (Winners ST Wolniak Łódź) znów sięgnęła po złoto. Szczecińsko-łódzki debel pokonała w finale parę Paczena- Podlińska (obie Górnik Bytom) 6:1 6:2. W mikście z Marcinem Skowrońskim (Return Radom) Kuczer musiała zadowolić się brązowym krążkiem.

Wprost z Sopotu Kuczer przeniosła się do Gliwic, gdzie rozpoczęły się wczoraj mistrzostwach Polski seniorów i seniorek. W pierwszej rundzie szczecinianka trafiła na rozstawioną z nr 3 Agatę Borgman (Górnik Bytom) i wygrała 6:4, 6:1.

W mistrzostwach Polski wystartowało jeszcze dwoje innych zawodników AT Promasters Szczecin. Rafał Teurer pokonał w pierwszym meczu Kacpra Mularczyka (ZTT Złotoryja) 6:3, 6:3, a już w I rundzie turnieju kobiet odpadła Marta Gałka (Promasters).