sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Janowicz w półfinale w Genui

Tenis. Janowicz w półfinale w Genui

Tenis. Janowicz w półfinale w Genui
Data publikacji: 2016-09-10 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-10 15:06
Wywietleń: 118 154438

Jerzy Janowicz niemal w przeddzień tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open znajduje się w znakomitej formie. Na turnieju we włoskiej Genui awansował do półfinału i jest to jego pierwszy półfinał od października ubiegłego roku.

26-letni Polak w ćwierćfinale włoskiego challengera wygrał z zajmującym 336 miejsce w tenisowym rankingu reprezentantem gospodarzy Gianlucą Magerem 6:4, 6:3. W całym meczu Polak nie oddał ani jednego gema przy własnym serwisie. Podobnie było w meczu II rundy z rozstawionym z nr 2 Argentyńczykiem Horacio Zeballosem.

W walce o finał łodzianin zmierzy się z zajmującym obecnie 76 miejsce na liście ATP Carlosem Berlocqiem z Argentyny. Patrząc na ranking obu zawodników, to faworytem powinien być Argentyńczyk, jednak to Polak jest zawodnikiem z większym potencjałem, możliwościami i to on prezentuje w Genui wyższą formę i bardziej efektowną grę.

Janowicz od lutego do lipca praktycznie nie grał w tenisa. Leczył kontuzję. Wcześniej, od października ubiegłego roku występował z niezaleczonym urazem. Kontuzja sprawiła, że spadł bardzo nisko w rankingu, ale doskonale wiadomo, że jest to sytuacja jedynie przejściowa. Polski tenisista może już od szczecińskiego challengera rozpoczął marsz w górę rankingowej drabinki. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską