poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony

Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony

Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony
Data publikacji: 2016-09-05 21:12
Wywietleń: 109 152784

Zajmujący 45 miejsce na światowej liście ATP 30-letni Marcel Granollers będzie najwyżej rozstawionym graczem podczas tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open.

Hiszpan będzie jednym z siedmiu graczy pierwszej setki rankingu i jednym z dwóch z pierwszej piećdziesiątki. Tak dobrej obsady szczecińskiego challengera nie było już dawno, a trzeba pamiętać, że niegdyś takich zawodników w turnieju było kilkunastu.

Granollers naturalnie będzie jednym z głównych faworytów turnieju. Wiele wskazuje na to, że klątwa Hiszpanów, którzy w Szczecinie nie wygrali jeszcze w ani jednym turnieju, może być w tym roku zdjęta.

Co roku duża grupa dobrych tenisistów z tego kraju stawiana jest w roli faworytów, ale nigdy jeszcze żaden z nich nie wygrał, choć gwiazd światowego formatu nie brakowało. Grali w Szczecinie między innymi: Juan Carlos Ferrero, Sergi Bruguera, Alex Corretja, Alberto Costa, czy David Ferrer.

To byli gracze, którzy w swojej karierze wygrywali turnieje wielkoszlemowe, turnieje Masters, plasowali się w dziesiątce najlepszych tenisistów świata, ale w Szczecinie nigdy żaden z nich nie wygrał.

W Szczecinie trzech najwyżej rozstawionych graczy będzie właśnie z Hiszpanii. Z numerem 2 wystąpi Nicolas Amlmagro (obecnie nr 48 na świecie), natomiast z numerem 3 Inigo Cervantes (obecnie nr 75 na świecie).

Granollers w swojej karierze wygrał 4 turnieje ATP, najwyżej w rankingu plasował się na 19 miejscu. Było to cztery lata temu. Dwa razy dochodził do czwartej rundy turniejów wielkoszlemowych. Cztery lata temu podczas French Open i rok później podczas US Open.

Podczas trwającego obecnie US Open Granollers przegrał w II rundzie z Andy Murrayem. Granollers jest też świetnym deblistą. W swojej karierze wygrał 10 turniejów ATP w grze podwójnej.

Tenisowy turniej Pekao Szczecin Open rozpocznie się w poniedziałek 12 września. Dwa dni wcześniej rozpoczną się eliminacje. Finał zaplanowano na niedzielę 18 września. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy