sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Giannessi wygrał Pekao Szczecin Open

Tenis. Giannessi wygrał Pekao Szczecin Open

Tenis. Giannessi wygrał Pekao Szczecin Open
Data publikacji: 2016-09-18 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-18 15:25
Wywietleń: 139 155510

Alessandro Giannessi został zwycięzcą tegorocznego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Włoch w finale pokonał triumfatora sprzed dwóch lat Dustina Browna 6:2, 6:3.

Pojedynek miał jednostronny przebieg. Giannessi wyglądał na zawodnika lepiej zmotywowanego, konkretniejszego w swoich działaniach. Brown prowadził tylko na początku. Wygrał pierwszego gema, ale później praktycznie już nie podejmował walki.

Giannessi grał w szczecińskim challengerze nie po raz pierwszy. W poprzednim roku awansował do finału gry deblowej. W obecnej edycji skupił się już tylko na grze pojedynczej.

26-letni Włoch zaprezentował w Szczecinie bardzo dobrą formę. Wygrał pięć pojedynków, w których nie stracił nawet seta. Pokonał dwóch rozstawionych rywali. Jego wygrana nie jest przypadkowa.

Giannessi prezentował dobrą dyspozycję już podczas wielkoszlemowego US Open. Wygrał tam eliminacje, pokonał trzech przeciwników, w tym rozstawionego z nr 1 Japończyka Yichi Sugitę. Zatrzymał się dopiero na drugiej rundzie turnieju głównego, ale nie mogło być inaczej, skoro za przeciwnika miał późniejszego triumfatora Stasa Wawrinkę, którego jednak w dwóch setach mocno postraszył i przegrał ostatecznie 1:6, 6:7, 5:7. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską