Tenis. Gasquet nie dał szans

Data publikacji: 13 września 2017 r. 11:43
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2017 r. 11:43

Tegoroczny mistrz Polski i wielokrotny uczestnik Pekao Szczecin Open Marcin Gawron nie stanowił zagrożenia dla najbardziej utytułowanego gracza tegorocznego, jubileuszowego turnieju Richarda Gasqueta. W całym meczu wygrał zaledwie trzy gemy, a w ostatnim secie żadnego.

Strata dwóch gemów serwisowych w drugim secie była nie do odrobienia. Nie jestem zadowolony ze swojej gry - powiedział tenisowy mistrz Polski Marcin Gawron po porażce z rozstawionym z numerem jeden Francuzem Richardem Gasquetem w 1. rundzie challengera w Szczecinie.

II runda

Gasquet (Francja, 1) – Miralles (Hiszpania)
Andreozzi (Argentyna) – Cervantes (Hiszpania)
Fratangelo (USA) – Cagnina (Belgia)
Daniel (Japonia) – Olivo (Argentyna, 8)
Zopp (Estonia) – Maden (Niemcy)
Brown (Niemcy) -Smirnov (Ukraina, Q)
Janowicz (Polska, 6) – de Schepper (Holandia)
Oliviera (Portugalia) – Mayer (Niemcy, 2)

Mecz Francuza z Polakiem odbył się w nocnej sesji. W nieco ponad godzinę Gasquet wygrał 6:3, 6:0. Mecz rozpoczął się przed godziną 22, a zakończył już po godzinie 23. Wszystko dlatego, bo wieczorna ulewa przerwała pojedynek Jerzego Janowicza z Guillermo Duranem, zakończony bezproblemowym zwycięstwem 27-letniego Polaka.

W pierwszym secie Gawron do stanu 4:3 równorzędnie walczył z doświadczonym rywalem. Chociaż partia rozpoczęła się od wygranego gema Francuza przy podaniu rywala, to w ósmym gemie Polak był bliski wyrównania strat. Grając na przewagi miał breakpointa, ale ostatecznie doświadczenie francuskiego tenisisty wzięło górę. Później okazało się, że Gawron już do końca nie wygrał gema.

- W pierwszej partii zagrałem dobrze. Momentami nawet jeszcze lepiej. Jednak w drugim słabo. Gasquet szybko dwukrotnie mnie przełamał, a z takim zawodnikiem strata dwóch gemów jest nie do odrobienia. Nie jestem zadowolony ze swojej gry w tym meczu, ale cóż, jutro jest nowy dzień i trzeba się skupić na deblu – powiedział Gawron.

W drugiej rundzie Francuz w czwartek o ćwierćfinał zagra z 20-letnim Hiszpanem Bernabe Zapatą Mirallesem. W środę w meczu 2. rundy jedyny pozostały w turnieju singlowym Polak Jerzy Janowicz zmierzy się z Francuzem Kennym De Schepperem. (par)