Strona główna > Sport > Tenis. Dwudniowy mecz Matkowskiego

Tenis. Dwudniowy mecz Matkowskiego

Data publikacji: 2016-10-04 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-04 15:48
Wywietleń: 635 157843

Marcin Matkowski i hiszpański tenisista Marcel Granollers awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Tour w Tokio (pula nagród 1,37 mln dol.). Ich rywale w 1. rundzie - Hiszpan Feliciano Lopez i Argentyńczyk Juan Monaco skreczowali przy swoim prowadzeniu 6:4, 3:3.

Mecz miał niecodzienny przebieg. Zaczął się w poniedziałek, ale w drugim secie przy stanie 3:3 został przerwany. Wznowienie miało nastąpić dzień później. Rywalizujący także w singlowych zmaganiach Lopez nie zdołał dokończyć swojego wtorkowego pojedynku. Wycofał się także z gry podwójnej.

Kolejnymi rywalami polsko-hiszpańskiego duetu będą rozstawieni z "trójką" Brytyjczyk Dominic Inglot i Holender Jean-Julien Rojer lub Francuz Benoit Paire i Kanadyjczyk Vasek Pospisil.

Matkowski jest jedynym Polakiem, który zgłosił się do tegorocznej edycji turnieju toczącego się na kortach twardych w Tokio. Granollers, to tegoroczny uczestnik szczecińskiego Pekao Szczecin Open, w którym wystąoił w charakterze gwiazdy z dziką kartą. Odpadł jednak bardzo szybko. (par)