wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Droga do Pekao Szczecin Open

Tenis. Droga do Pekao Szczecin Open

Tenis. Droga do Pekao Szczecin Open
Data publikacji: 2017-06-02 19:04
Wywietleń: 758 266133

W pierwszej połowie maja w trzech szczecińskich ośrodkach tenisowych odbyły się testy do drugiej edycji programu „Droga do Pekao Szczecin Open”.

Na kortach stawiło się niemal osiemdziesięcioro dzieci, które – pod okiem trenerów – wykonywały kolejne konkurencje i starały się uzyskać w nich jak najwięcej punktów. Te z kolei decydowały o tym, którzy z uczestników dostaną się do programu.

W trakcie trwania testów na dzieci czekał rzut piłką, sprint na 20 metrów, skok obunóż w dal, podbijanie piłki rakietą co drugi raz i test gwiazdy. Po podliczeniu wyników trenerzy mogli wyselekcjonować trzy ośmioosobowe grupy i niedługo później rozpoczęło się szkolenie.

Po pomyślnym przebrnięciu testów młodzi tenisiści zostali wyposażani w specjalny sprzęt od firmy Head i do końca roku szkolnego będą trenować dwa razy w tygodniu po godzinie zegarowej. Później czeka je przerwa wakacyjna i powrót do tenisowych zajęć. Przed udaniem się na zasłużony odpoczynek, na uczestników czekają też inne atrakcje, w tym między innymi klubowe imprezy z okazji Dnia Dziecka.

Przypominamy, że akcja „Droga do Pekao Szczecin Open” jest całkowicie bezpłatna. Jedynym obowiązkiem opiekunów uczestników, którzy kwalifikują się do programu jest przywożenie podopiecznych na treningi.

Zajęcia finansowane są przy wsparciu Banku Pekao S.A. – głównego patrona programu „Droga do Pekao Szczecin Open”, a także sponsora tytularnego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. (oprac. mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej