wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Bednarek, Gawron i Panfil w eliminacjach

Tenis. Bednarek, Gawron i Panfil w eliminacjach

Tenis. Bednarek, Gawron i Panfil w eliminacjach
Data publikacji: 2016-09-10 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-10 10:38
Wywietleń: 149 154442

27 tenisistów powalczy o cztery miejsca w turnieju głównym podczas rozpoczynających się w sobotę eliminacji tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. W sobotę rozegranych zostanie 11 pojedynków. Początek zmagań o g. 11.

Jako pierwszy na kort wyjdzie Marcin Gawron, który w przeszłości świetnie już sobie radził w turnieju głównym szczecińskiego challengera. 8 lat temu dotarł nawet do ćwierćfinału, w pierwszej rundzie ograł Jeremy Chardiego, który wtedy rozstawiony był z nr 3, a potem trafił nawet na 25 pozycję rankingu ATP. Gawron w eliminacjach rozstawiony jest z nr 6. W swoim pierwszym eliminacyjnym pojedynku zmierzy się z Mateuszem Smolickim i na pewno jest w tym pojedynku faworytem.

Pod koniec pierwszego dnia eliminacji zaprezentuje się inny dobrze znany szczecińskiej publiczności zawodnik Grzegorz Panfil. 29-letni zawodnik wystąpi na korcie centralnym w trzecim meczu, czyli mniej więcej około godziny 16. 

Panfil, podobnie jak Gawron też grał już nawet w ćwierćfinale Pekao Szczecin Open. Było to całkiem niedawno, trzy lata temu. Pierwszym rywalem Panfila będzie Wesley Koolhof z Holandii.

W eliminacjach nie zabraknie też szczecińskich akcentów. 35-letni Tomasz Bednarek jest już weteranem szczecińskich kortów, byłym graczem SKT Szczecin, choć ze Szczecinem nie mającym ostatnio zbyt wiele wspólnego.

To przede wszystkim znakomity deblista, wygrał już w szczecińskiej imprezie w grze podwójnej w roku 2009, ale w finale był aż pięć razy. Również w obecnej edycji jest nastawiony na sukces w grze pojedynczej, a eliminacje w singlu traktuje raczej, jako dobre przetarcie. Tomasz Bednarek w pierwszej rundzie gier eliminacyjnej wylosował Szymona Walkowa. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej