niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Sport > Szachowe Grand Prix Gryfina

Szachowe Grand Prix Gryfina

Szachowe Grand Prix Gryfina
Data publikacji: 2016-12-11 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-11 10:57
Wywietleń: 218 183057

Podczas turnieju finałowego, który odbył się w sobotę (10 bm.) w Pałacyku pod Lwami, wyłoniono zwycięzców tegorocznego Grand Prix Gryfina w Szachach.

Od stycznia cyklicznie rozgrywano turnieje eliminacyjne, by teraz zawalczyć o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej. 

- Do sobotniego finału, w którym odbyło się pięć decydujących partii, przystąpiło 29 młodych szachistów – informuje Krzysztof Rudnicki, pomysłodawca i organizator sportowej imprezy. – Zacięte pojedynki trwały do ostatnich zegarowych sekund, a o zajętym miejscu często decydowały bardzo minimalne różnice. Świadczy o tym ogromny ścisk w czołówce, zarówno turnieju finałowego jak i klasyfikacji generalnej rozgrywek.

Komplet punktów w turnieju finałowym zdobył Karol Olias, który jednocześnie triumfował w klasyfikacji końcowej, wyprzedzając tu Mikołaja Turka i Bartosza Nędzarka. Ogółem w całorocznym turnieju szachowym sklasyfikowano 53 zawodników.

- W tegorocznej, osiemnastej już edycji rozegrano łącznie jedenaście turniejów, w których odbyło się ponad 1150 partii szachowych. Wśród 53 sklasyfikowanych zawodników najwięcej, bo aż 45, było uczniów ze szkół podstawowych. Najmłodszego i najstarszego uczestnika zmagań dzieli dwanaście lat różnicy. W turniejach wystąpiło 12 dziewcząt i 41 chłopców – K. Rudnicki podaje kilka ciekawych informacji, podsumowując całoroczny turniej.

A już za miesiąc, w styczniu 2017 roku, start do kolejnej edycji Grand Prix Gryfina w Szachach.

(akme)

Fot. archiwum organizatora

Szachowe Grand Prix Gryfina Szachowe Grand Prix Gryfina

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi