Strona główna > Sport > Sumo. Medale zawodników z Pyrzyc

Sumo. Medale zawodników z Pyrzyc

Data publikacji: 2017-03-08 18:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 20:22
Wywietleń: 183 221297

W Krotoszynie odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Skromna ekipa z Pyrzyc wywalczyła aż 6 medali (2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe).

Ubiegłoroczna medalistka ME i MŚ - Wiktoria Maćkowiak startując w dwóch kategoriach wagowych zdobyła 2 medale; złoto w seniorach kat. wagowej 95 kg, oraz brąz w seniorach w kat. wagowej 80 kg. W ten sposób potwierdziła swoje aspiracje do reprezentacji narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Gruzji.

Natomiast Mistrz Europy juniorów - Oskar Kozanka-Lipska (mieszkaniec gminy Warnice) wywalczył złoty medal w juniorach, kat. wagowa +100 kg, oraz brąz także w juniorach w kat. wagowej 100 kg.

Trzecia zawodniczka Paulina Zygmunt także zdobyła 2 medale; srebro w juniorach w kat. wagowej 50 kg, oraz brąz w seniorach kat. wagowej 55 kg. Opiekunem ekipy był Eugeniusz Klimczak. (par)