sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Stadion powinien być wizytówką

Stadion powinien być wizytówką

Stadion powinien być wizytówką
Data publikacji: 2015-12-14 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-15 15:25
Wywietleń: 146 55699

Rozmowa z Kacprem Kozłowskim - przedstawicielem Investment Support

Kacper Kozłowski z Investment Support kierował pracami zajmującymi się analizą studium wykonalności obiektu. Prace były wykonywane na obiektach Dąbia i terenów przyległych do obecnego stadionu Pogoni.

- Twierdzi pan, że nie warto modernizować ?

- W Walencji postanowili remontować stary obiekt. Kibice i gmina uznali, że to historyczne miejsce, do którego ludzie są przywiązani i remontują ten stadion już długo, a koszty ciągle rosną. Rosną w gigantycznym tempie.

- Może lepiej wybudować obiekt w formule partnerstwa publiczno - prywatnego. Taka koncepcja była 5, 6 lat temu i upadła.

- Ten wariant doskonale sprawdza się na zachodzie. W Niemczech niemal wszystkie stadiony powstają w ten sposób, we Francji wszystkie obiekty na Europy też wybudowano w tej formule. U nas przepisy są jednak trochę inne, system Najwyższej Izby Kontroli mógłby się okazać barierą nie do przeskoczenia. Tak w skrócie ujmując.

- Wspomniał pan, że lepiej budować za miastem. Gdańsk, a szczególnie Wrocław są jednak tego zaprzeczeniem.

- Stadion w Gdańsku powstał na terenie przeznaczonym do rewitalizacji przestrzeni publicznej, do tej pory zrujnowanej. To jest inwestycja wieloletnia i długofalowa. Za jakiś czas, może za lat kilka, lub kilkanaście będzie tam całkiem nowa dzielnica. Podobnie we Wrocławiu. Komunikacja jest dobra, tereny wokół do zagospodarowania. Duże stadiony poza miastem muszą powstawać w oparciu o długoletni program inwestycyjny. Wtedy to ma sens. ©℗ (p)

Cała rozmowa we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

A ..to ty na tym zdjeciu?
W Malmö sytuacja byla dokladnie taka sama jak teraz ze stadionem na Twardowskiego a moze jeszcze gorsza.Jakos nikt tutaj nie wpadl na twoje pomysly..Renowacja nastapila nazwa stadionu przybrala nazwe Banku i wszyscy zadowoleni ! Ty z tego zdjecia napewno boisz sie tego MISIA z Edynburga prawda?..Masz racje kazdy by sie tego MISIA bal bo MISIU podobno ma byc tak zaprogramowany ze bedzie wyszukiwal a pozniej gryzl w d*** kazdego kumpla twego no chyba ze wszyscy twoi wyznawcy sprobuja skoku z tej trampoliny do basenu pozbawionego wczesniej wody .Wtedy juz MISIU niech sobie stoi przy glownym wejsciu noworestaurowanego stadionu przy Twardowskiego imieniem jakiegos Banku i wzbudza podziw.
2015-12-15 13:55:36
kalafior
do pierwszego postu - sugerujesz że miasto zamiast stadionu powinno otworzyć własną "Miejską Stocznię Szczecin"? Pomysł fajny ale wedle prawa nierealny :) @noga - wg ciebie najniższe warstwy społeczne (choć co do kibiców to się mylisz) nie mają prawa do rozrywki. Melomanom choć ich to jest dopiero garstka, wybudowano nową filharmonię
2015-12-15 12:17:51
kaes
W Walencji jest nowy duży stadion ale jeszcze nie ukończony.
2015-12-15 09:06:35
Noga
Nie ma co się oszukiwać, piłka nożna to rozrywka dla niższych warstw społecznych, a na mecze przychodzi mniej niż 5% populacji miasta, więc o czym tu debatujemy? Dać ludziom igrzyska, zamiast chleba, to najstarsza forma obłaskawiania plebsu.
2015-12-15 06:50:40
Tylko zdrajcy mogą
budować stadiony, kiedy stocznia trawą zarasta...
2015-12-14 19:36:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi