poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego

Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego

Sporty motorowodne. Brąz Zielińskiego
Data publikacji: 2017-06-11 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-11 16:38
Wywietleń: 326 268628

Marcin Zieliński, zawodnik Szczecińskiego Klubu Motorowodnego LOK, zdobył w Chodzieży brązowy medal mistrzostw Europy w klasie O-700. Zwyciężył Słowak Marian Jung, który wygrał trzy wyścigi. Srebro wywalczył reprezentant Austrii Attila Havas.

Zawody rozpoczęły się pechowo dla Zielińskiego. W pierwszym wyścigu nie zdołał osiągnąć mety po awarii silnika. Jednak zgodnie z regulaminem do klasyfikacji końcowej liczone są trzy najlepsze wyniki z czterech biegów.

Przed drugim startem szczecinianin wraz z mechanikami wymienili jednostkę napędową. To przyniosło spodziewane efekty. Zieliński dwukrotnie był trzeci i raz pierwszy, dzięki temu stanął na podium.

Na wodzie rywale byli piekielnie szybcy. Ciągle musieliśmy coś poprawiać przy ustawieniach mojej łódki. Bardzo się cieszę, że cały mój zespół stanął na wysokości zadania – powiedział Zieliński.

Rywalizacja w klasie O-700 należy do najbardziej widowiskowych zawodów w sporcie motorowodnym. Bolidy osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h, a do "setki" rozpędzają się w niespełna trzy sekundy. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi