niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Skoki narciarskie. Historyczny wyczyn, Stoch wygrywa

Skoki narciarskie. Historyczny wyczyn, Stoch wygrywa

Skoki narciarskie. Historyczny wyczyn, Stoch wygrywa
Data publikacji: 2017-01-06 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-08 13:42
Wywietleń: 1430 196072

Kamil Stoch zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Jest drugim po Adamie Małyszu Polakiem, który dokonał tej sztuki. Polak jest piątym skoczkiem z wielkim szlemem (IO+MŚ+PŚ+TCS), po Nykaenenie, Weissflogu, Bredesenie i Morgenternie.

To nie jedyny sukces polskich skoczków podczas bardzo prestiżowego konkursu. Tuż za Kamilem Stochem uplasował się Piotr Żyła, a czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Maciej Kot.

W ostatnim konkursie w Bischofshofen zwyciężył w wielkim stylu Kamil Stoch, a Piotr Żyła uplasował się na trzecim miejscu. Piąty był Maciej Kot, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej.

Start polskich skoczków podczas tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni jest wyczynem bez precedensu. Nigdy wcześniej polscy zawodnicy aż tak bardzo nie zdominowali najważniejszych zawodów w roku. (par)

Komentarze

Bob
Radosc z sukcesu jest wielka.Srodki masowego przekazu przescigaja sie w prawieniu komplementow.Tylko jednego nie wspomniano a mianowicie ze ojcem sukcesu jest trener.Wypadaloby chocby wspomniec jego zaslugi tym bardziej ze jest obcokrajowcem i dzwignal druzyne na najwyzszy piedestal
2017-01-08 12:41:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi