sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zmiany w Plus Lidze

Siatkówka. Zmiany w Plus Lidze

Siatkówka. Zmiany w Plus Lidze
Data publikacji: 2017-06-27 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-27 23:47
Wywietleń: 864 272464

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o regulaminowych zmianach w żeńskiej Orlen Lidze. Również siatkarska Plus Liga, w której drugi rok z rzędu występować będzie szczeciński Espadon, toczyć się będzie według nowych reguł.

Zmiany dotyczą głównie fazy play-off. Na spotkaniu w Uniejowie prezesi klubów zadecydowali, że od nowego sezonu do decydującej walki o medale przystąpi sześć, a nie jak dotychczas cztery drużyny. Po fazie zasadniczej dwie najlepsze drużyny tabeli uzyskają automatyczny awans do półfinałów, a dwóch kolejnych półfinalistów wyłonią pojedynki play-off. Wszystkie spotkania fazy play-off odbywać się będą do dwóch wygranych. Podobnie, jak u kobiet zrezygnowano w Plus Lidze z kontrowersyjnego złotego seta.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego z Plus Ligi bezpośrednio spadnie 15. i 16. zespół. Natomiast drużyny z 13. i 14. miejsca rozegrają mecze o uniknięcie barażu. Ostatecznie w spotkaniach barażowych z mistrzem I ligi weźmie udział 14. ekipa ekstraklasy. W Puls Lidze w nowym sezonie wystąpi jeden nowy zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie, który w barażach okazał się lepszy od AZS-u Częstochowa. ©℗

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi