piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu

Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu

Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu
Data publikacji: 2017-06-12 21:04
Wywietleń: 120 268864

162-krotny reprezentant Kanady, 29-letni Justin Duff będzie od nowego sezonu zawodnikiem Espadonu Szczecin. Nowy siatkarz szczecińskiej drużyny trafi do ekipy trenera Gogola z Olympiakosu Pireus.

Duff w swojej karierze reprezentował austriacki Aon hotVolleys Wiedeń, turecki Arkas Spor Izmir, rosyjski Biełogorie Biełogord, indonezyjską Dżakarta Energii, portugalską Benficę i grecki Olimpiakos Pireus.

W sezonie 2014/2015 grał już w PlusLidze w barwach klubu z Bydgoszczy. W trakcie swojej kariery zdołał wywalczyć m.in. mistrzostwo Turcji i Rosji, Puchar Grecji oraz kolejne medale w Austrii, Grecji i Turcji. Wraz z reprezentacją sięgnął też po złoto mistrzostw Ameryki Północnej, zdobywając też tam wcześniej srebro i brąz.

Duff gra na pozycji środkowego, mierzący 202 cm wzrostu, urodził się 10 maja 1988 roku w Winnipeg, gdzie się wychował i odebrał pierwsze siatkarskie szlify. Do Szczecina zawita w połowie wakacji, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu wraz zresztą drużyny Michała Gogola.

- Justin to zawodnik o bardzo dużym potencjale, który nie do końca jeszcze sprzedał się w międzynarodowej siatkówce. Mocno wierzymy, że drzemią w nim wielkie możliwości, które w odpowiednich warunkach zaprezentuje. To jego drugie podejście do Plusligi i obie strony są mocno zdeterminowane, aby dać z siebie wszystko – podkreśla trener Espadonu Szczecin Michał Gogol. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi