poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu

Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu

Siatkówka. Zagraniczne wzmocnienie Espadonu
Data publikacji: 2017-06-12 21:04
Wywietleń: 186 268864

162-krotny reprezentant Kanady, 29-letni Justin Duff będzie od nowego sezonu zawodnikiem Espadonu Szczecin. Nowy siatkarz szczecińskiej drużyny trafi do ekipy trenera Gogola z Olympiakosu Pireus.

Duff w swojej karierze reprezentował austriacki Aon hotVolleys Wiedeń, turecki Arkas Spor Izmir, rosyjski Biełogorie Biełogord, indonezyjską Dżakarta Energii, portugalską Benficę i grecki Olimpiakos Pireus.

W sezonie 2014/2015 grał już w PlusLidze w barwach klubu z Bydgoszczy. W trakcie swojej kariery zdołał wywalczyć m.in. mistrzostwo Turcji i Rosji, Puchar Grecji oraz kolejne medale w Austrii, Grecji i Turcji. Wraz z reprezentacją sięgnął też po złoto mistrzostw Ameryki Północnej, zdobywając też tam wcześniej srebro i brąz.

Duff gra na pozycji środkowego, mierzący 202 cm wzrostu, urodził się 10 maja 1988 roku w Winnipeg, gdzie się wychował i odebrał pierwsze siatkarskie szlify. Do Szczecina zawita w połowie wakacji, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu wraz zresztą drużyny Michała Gogola.

- Justin to zawodnik o bardzo dużym potencjale, który nie do końca jeszcze sprzedał się w międzynarodowej siatkówce. Mocno wierzymy, że drzemią w nim wielkie możliwości, które w odpowiednich warunkach zaprezentuje. To jego drugie podejście do Plusligi i obie strony są mocno zdeterminowane, aby dać z siebie wszystko – podkreśla trener Espadonu Szczecin Michał Gogol. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi