poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zagrają dla Hospicjum po raz siódmy

Siatkówka. Zagrają dla Hospicjum po raz siódmy

Siatkówka. Zagrają dla Hospicjum po raz siódmy
Data publikacji: 2016-03-02 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 848 122081

JUŻ po raz siódmy siatkarze i siatkarki znani z reprezentacyjnych występów oraz wielcy polscy sportowcy z innych dyscyplin wystąpią w Szczecinie w Meczu Gwiazd.

Wydarzenie to będzie kulminacyjnym punktem akcji Siatkarze dla Hospicjum. Znane są już nazwiska pierwszych uczestników, którzy 21 maja zaprezentują się w Azoty Arenie.

Swój udział w charytatywnej imprezie potwierdzili - dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale, olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Śmigiel i drużynowy medalista mistrzostw świata w skokach narciarskich Maciej Kot.

Impreza po raz drugi z rzędu odbędzie się w Azoty Arenie. Przed rokiem hala przy ul. Szafera wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, a pierwszego dnia padł szczeciński rekord sprzedanych biletów - w niespełna dwie godziny nabywców znalazło 2 tysiące wejściówek!

W tym roku sprzedaż biletów rusza 7 marca za pośrednictwem strony azotyarena.pl. Ceny wejściówek wahają się od 15 do 30 złotych. Mecz Gwiazd poprzedzą licytacje sportowych pamiątek.

Na licytacje na portalu aukcyjnym tradycyjnie trafią m.in. sportowe koszulki reprezentacyjne siatkarek i siatkarzy, piłkarzy Pogoni, złoty medal Orlen Ligi Chemika Police i kask skoczka narciarskiego Klemensa Murańki.

Cały dochód za tegorocznej akcji zostanie przekazany na zakup asystorów kaszlu dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum oraz dofinansowanie Grupy Wsparcia w Żałobie - pomoc dzieciom, które w wyników nieuleczalnych chorób straciły rodzeństwo.

Działająca od 9 lat Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum zebrało już łącznie ponad 873 tysiące złotych, a po tegorocznej akcji chce, aby ta kwota przekroczyła milion. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi