poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zabójczy duet w Chemiku

Siatkówka. Zabójczy duet w Chemiku

Siatkówka. Zabójczy duet w Chemiku
Data publikacji: 2016-07-20 08:14
Wywietleń: 824 144870

CHEMIK Police zakontraktował na kolejny sezon dwie najskuteczniejsze zawodniczki Orlen Ligi. Katarzyna Zaroślińska i Malwina Smarzek w poprzednich rozgrywkach zdobyły po 389 punktów i były obok Katarzyny Skowrońskiej Dolaty z Impelu Wrocław liderkami rankingu najlepiej punktujących.

Zakontraktowanie Smarzek i Zaroślińskiej oznacza prawdziwą rewolucję w drużynie. W minionym sezonie na pozycji atakującej występowały Kolumbijka Montano i Izabela Kowalińska.

Z tą drugą klub już w czerwcu zdecydował się nie przedłużać umowy. Przyszłość Montano jest niewiadomą, bo zawodniczka ma ważny kontrakt z Chemikiem. Trudno jednak wyobrazić sobie w jednej drużynie występowała dwie atakujące światowego formatu i dodatkowo obiecująca Malwina Smarzek.

- Być może jedną z zawodniczek trener zdecyduje się ustawić na pozycji przyjmującej - spekulował przed kilkoma dniami były już prezes klubu Adam Kulbiej.

Nowym prezesem został wybrany Paweł Frankowski.

Chemik potwierdził już grę w nowym sezonie dwunastu zawodniczek i do zamknięcia kadry potrzebuje jeszcze dwóch. Z ubiegłorocznego składu Chemika pozostało osiem zawodniczek, a ostatni znak zapytania został przy nazwisku Montano.

Do drużyn dołączyły wspomniane Zaroślińska i Smarzek oraz serbska Jelena Blagojević i powracająca z wypożyczenia do Muszynianki reprezentacyjna libero Aleksandra Krzos. Drużynę poprowadzi selekcjoner żeńskiej kadry Rosji Jurij Mariczew i to prawdopodobnie z tego kraju pochodzić będzie kolejna nowa zawodniczka Chemika. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi