czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. W Zawierciu o Superpuchar (FILM)

Siatkówka. W Zawierciu o Superpuchar (FILM)

Siatkówka. W Zawierciu o Superpuchar (FILM)
Data publikacji: 2015-10-14 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 820 28527

Mistrz Polski Chemik Police zagra w czwartek w Zawierciu ze zdobywcą pucharu kraju PGE Atomem Trefl Sopot w meczu o Superpuchar. W środę odbyła się w Zawierciu konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Wzięli w niej udział: trenerzy obu drużyn i kapitanowie.

- Może zespoły nie są jeszcze w optymalnej formie, ale zrobią wszystko, by zdobyć trofeum - powiedział trener Atomu Lorenzo Micelli. - Powalczymy, postaramy się pokazać jak najlepszą siatkówkę. Mam nadzieję, że w hali pojawi się dużo kibiców, a mecz będzie ozdobą inauguracji sezonu.

Kapitan sopockiego zespołu Anna Miros przypomniała, że grała w zawierciańskiej hali jako juniorka i kadetka.

- Cieszę się, że mogę tu powalczyć o cenne trofeum, mam nadzieję, że w dobrych nastrojach rozpoczniemy rywalizację ligową - stwierdziła.

Parkiet w Zawierciu pamięta też kapitan Chemika Aleksandra Jagieło.

- Kiedy zaczynałam grać w siatkówkę, przyjeżdżałyśmy tu na szkolne mecze. Liczę, że stworzymy wspólnie z rywalkami wspaniałe widowisko, a kibice będą usatysfakcjonowani - podkreśliła.

Szkoleniowiec mistrzyń Polski Giuseppe Cuccarini był ostrożny w przewidywaniach.

- To dopiero początek sezonu, za wiele nie można więc powiedzieć. Zrobimy wszystko, by zaprezentować dobrą siatkówkę. Naszym celem jest grać tak, by podobało się to publiczności. - powiedział.

Prezydent miasta Witold Grim przypomniał, że w Zawierciu swoje mecze rozgrywała kadra siatkarek prowadzona przez Andrzeja Niemczyka w okresie swoich największych sukcesów.

- Kiedy mówiłem mieszkańcom o planach zorganizowania meczu o Superpuchar Polski, było niedowierzanie. A okazało się to realne i w roku 100-lecia nadania praw miejskich będziemy świadkami siatkarskiej uczty. W czwartek poziom sportowy będzie zależał od siatkarek, my sprawdzimy się organizacyjnie. Byłoby dla nas zaszczytem, gdyby rozgrywanie takich spotkań w Zawierciu stało się tradycją - zauważył Grim.

Rok wcześniej w Szamotułach Chemik w meczu o Superpuchar pokonał Polski Cukier Muszyniankę 3:1.

Początek czwartkowego meczu w Zawierciu o godz. 20.00.

Zobacz i posłuchaj, co podczas przedmeczowej konferencji prasowej powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu drużyn:

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny