piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. W play off z Białorusią

Siatkówka. W play off z Białorusią

Siatkówka. W play off z Białorusią
Data publikacji: 2015-09-29 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 66 24574

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała w poniedziałek w ostatnim grupowym meczu rozgrywanych w Holandii mistrzostw Europy drużynę Słowenii 3:0 i zapewniła sobie awans do play off o ćwierćfinał. Jednocześnie zagwarantowała sobie awans do styczniowych kwalifikacji olimpijskich.

W play off zmierzy się z drużyną Białorusi. To bardzo dobre losowanie dla naszej drużyny. Polki mogły trafić na Belgijki, lub Niemki – zdecydowanie trudniejsze rywalki.

Jeżeli Polki wygrają w środę z Białorusią, to w ćwierćfinale ponownie trafią na gospodynie turnieju – Holandię. W składzie naszej drużyny jest aż sześć zawodniczek drużyny mistrza Polski Chemika Police: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek – Kasza i Paulina Maj.

Bezpośredni awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca uzyskała Serbia, w składzie której występuje środkowa Chemika Police Stefana Veljkovic, oraz dwie byłe już policzanki: Maja Ognjenovic i Ana Bjelica.

W play off o awans do ćwierćfinału zagra też reprezentacja Czech z Heleną Havelkovą w składzie – przyjmującą drużyny Chemika Police.

Czeszki o awans do ćwierćfinału powalczą w środę z Belgią. Jeżeli wygrają, to w ćwierćfinale zmierzą się z Serbią.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską