sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. W play off z Białorusią

Siatkówka. W play off z Białorusią

Siatkówka. W play off z Białorusią
Data publikacji: 2015-09-29 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 41 24574

Siatkarska reprezentacja Polski pokonała w poniedziałek w ostatnim grupowym meczu rozgrywanych w Holandii mistrzostw Europy drużynę Słowenii 3:0 i zapewniła sobie awans do play off o ćwierćfinał. Jednocześnie zagwarantowała sobie awans do styczniowych kwalifikacji olimpijskich.

W play off zmierzy się z drużyną Białorusi. To bardzo dobre losowanie dla naszej drużyny. Polki mogły trafić na Belgijki, lub Niemki – zdecydowanie trudniejsze rywalki.

Jeżeli Polki wygrają w środę z Białorusią, to w ćwierćfinale ponownie trafią na gospodynie turnieju – Holandię. W składzie naszej drużyny jest aż sześć zawodniczek drużyny mistrza Polski Chemika Police: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek – Kasza i Paulina Maj.

Bezpośredni awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca uzyskała Serbia, w składzie której występuje środkowa Chemika Police Stefana Veljkovic, oraz dwie byłe już policzanki: Maja Ognjenovic i Ana Bjelica.

W play off o awans do ćwierćfinału zagra też reprezentacja Czech z Heleną Havelkovą w składzie – przyjmującą drużyny Chemika Police.

Czeszki o awans do ćwierćfinału powalczą w środę z Belgią. Jeżeli wygrają, to w ćwierćfinale zmierzą się z Serbią.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi