poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. W okrojonym składzie

Siatkówka. W okrojonym składzie

Siatkówka. W okrojonym składzie
Data publikacji: 2015-09-14 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 50 20329

Rozmowa z trenerem Chemika Police Giuseppe Cuccarinim

SIATKARKI Chemik przygotowują się do październikowej inauguracji sezonu w okrojonym pięcioosobowym składzie. Pozostałe zawodniczki przebywają na zgrupowaniach reprezentacji Polski, Czech i Serbii przygotowujących się do mistrzostw Europy.

- Jak to jest przygotowywać się do nowego sezonu w zaledwie pięcioosobowym składzie? Miał pan w przeszłości podobną sytuację w innym klubie?

- To nie jest trudne, ale oczywiście nie możemy użyć wszystkich metod treningowych stosowanych przy pełnej kadrze. W dobrych klubach takie sytuacje często się zdarzają, bo czołowe zawodniczki często powoływane są na zgrupowania reprezentacji narodowych.

- Co w tej sytuacji będzie z przedsezonowymi sparringami?

- Nie będziemy mieli czasu na sparringi. Po powrocie naszych zawodniczek z kadry będziemy mieli tylko trzy dni na przygotowanie się do Superpucharu.

- Wcześniej zaplanowaliście jednak wspólne treningi z innymi drużynami klubowymi? Jak będą wyglądały te wspólne zajęcia?

- Zespoły, z którymi będziemy wspólnie trenować Poczdam, Schwerin i Impel są w takiej samej sytuacji jak my. Mają zdekompletowane składy i wszystko to jest robione po to, aby móc trenować w normalnych warunkach czyli sześć na sześć. Nie będę to jednak sparringi, bo w naszym zespole na boisku będzie  grało dwóch trenerów. Wystartowaliśmy wspólnymi treningami z Poczdamem. To były takie lżejsze trening na początek, ale z tygodnia na tydzień te zespoły będą się zmieniały. Będzie coraz wyższy poziom i obciążenia, aż dojdziemy do poziomu przypominającego już ligową rywalizację. ©℗ (woj)

Cały wywiad we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Yoorek
Dziewczyny dadzą radę
2015-09-14 18:17:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi