Siatkówka. Trudna przeprawa Chemika (FILM)

Data publikacji: 2016-01-30 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-31 08:25
Wywietleń: 1066 113301

Siatkarki Chemika Police odniosły 14 ligowe zwycięstwo pokonując w szczecińskiej Azoty Arenie Dąbrowę Górniczą 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16).

Chemik grał w składzie: Wołosz, Veljkovic, Bednarek – Kasza, Havelkova, Jagieło, Kowalińska, Maj (l), oraz Bełcik, Werblińska, Pena.

Policzanki wystąpiły w nieco eksperymentalnym składzie – między innymi bez atakującej Montano. Dzielnie zastąpiła ją jednak Kowalińska, która wybrana nawet została MVP meczu.

Wygrana mistrzyniom Polski nie przyszła łatwo. Pierwszy set wygrały dość pewnie, a drugi również zaczął się po ich myśli. Podopieczne trenera Cuccariniego wygrywały 5:1, a następnie 9:6. Poźniej nastąpił nieoczekiwany odwrót. Rywalki uzyskały dość wyraźną przewagę i utrzymały ją do końca.

Trzeci set również przebiegał po myśli przeciwnika. Drużyna przyjezdna prowadziła nawet 16:8 i nic nie wskazywało, że może tego seta przegrać. Tak się jednak stało.

Zespół z Dąbrowy Górniczej mocno zrezygnowany obrotem sprawy w trzeciej partii nie stanowił już zagrożenia w czwartej i oddał ją praktycznie bez walki. (par)

I set – 5:2, 10:8, 15:13, 20:16, 25:22.

II set – 5:1, 10:9, 12:15, 15:20, 21:25.

III set – 4:5, 6:10, 8:15, 18:20, 25:22.

IV set – 5:1, 10:7, 15:10, 20:16, 25:16.