wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy
Data publikacji: 2016-07-27 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-28 12:41
Wywietleń: 103 146046

Szczecin chce być współgospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. Decyzja o przyznaniu roli gospodarza czterem polskim miast nastąpi 25 sierpnia tego roku - na równo rok przed inauguracją finałowego turnieju.

 Chcemy, aby Szczecin stał się częścią naszych planów i jestem przekonany, że za jakiś czas pojawi się tu żeńska lub męska drużyna narodowa – zapewnia Artur Popko, członek wydziału strategii Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Niewykluczone, że pierwsza okazja do oglądania siatkówki w reprezentacyjnym wydaniu nadarzy się już w roku 2017, kiedy to na terenie Polski mają być organizowane mecze w ramach Ligi Światowej, Grand Prix czy mistrzostw Europy.

– Na tę chwilę wiadomo, że podczas tych ostatnich zawodów reprezentacja Polski ma rozgrywać swoje mecze w Gdańsku. Potrzebne będą jednak jeszcze trzy inne miasta, w których grać będą przedstawicielepozostałych grup. Rozmawiamy z wieloma kandydatami, ale kto wie, może jednym z nich będzie właśnie Szczecin – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Szczecin już raz dostał organizację turnieju finałowego mistrzostw Europy. W roku 2013 turniej zorganizowały: Polska i Dania. W grupie przyznanej do Szczecina miały wystąpić między innymi: Rosja, Bułgaria i Niemcy, a więc kraje bardzo medialne i prestiżowe pod względem sportowym. 

Turniej jednak w Szczecinie nie odbył się, bo przeciągnęla się budowa hali sportowej. Później w roku 2014 Szczecin otrzymał obietnicę zorganizowania memoriału Huberta Wagnera, ale w ostatniej chwili imprezę przeniesiono do Krakowa. Tam bowiem miały się odbyć siatkarskie mistrzostwa świata, a hala w Krakowie miał przejść przez próbę generalną.

Tym razem nic już nie powinno stać na przeszkodzie. Szczecin do tej porzy wzbraniał się ze zgłaszaniem aplikacji na ważne sportowe wydarzenia z uwagi na dość wysokie koszty. Te podczas mistrzostw Europy również będą wysokie, ale Szczecin wydaje się być zdeterminowany, by zawody zorganizować.

Finałowy turniej mistrzostw Europz rozegrany zostanie na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. (par)

 

 

Komentarze

Jan
Jeśli już koniecznie Szczecin chce walczyc, to z menelami i inną patologią, brudem i smrodem nie myjących się mieszkańców, takimi samymi zapyziałymi ulicami, placami, ze szczecińską "bylejakością", itd., itd.
2016-07-28 12:36:35
Meeee
Już raz miała być super impreza w Azoty Arenie i co?
2016-07-28 07:42:34
zdiniu
miasto wylozy z 5 baniek to bedzie meczyk
2016-07-27 20:35:02
ggooollik
miasto musi wylozyc 4 melony na taka impreze pzps nic zadarmo nie da
2016-07-27 20:12:16
d
To się przecież kupuje! Nie trzeba udawać walki, no chyba, że o pieniądze!
2016-07-27 19:20:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi