niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Smarzek o szansach reprezentacji

Siatkówka. Smarzek o szansach reprezentacji

Siatkówka. Smarzek o szansach reprezentacji
Data publikacji: 2017-05-26 17:09
Wywietleń: 1078 260135

- Nie ma żadnych kalkulacji. Gramy tylko o awans - przyznała atakująca kadry siatkarek, zawodniczka Chemika Police  Malwina Smarzek przed dwoma ostatnimi meczami w rozgrywanym w Warszawie turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Biało-czerwone zmierzą się w nich z Czeszkami i Serbkami.

Zwycięstwo nad Czeszkami w sobotę zapewniłoby Polkom nie tylko drugie miejsce w tabeli, gwarantujące występ w turnieju barażowym, ale również otworzyło możliwość bezpośredniego awansu do MŚ. Jego losy rozstrzygnęłyby się wtedy w spotkaniu z Serbkami, wicemistrzyniami olimpijskimi z Rio de Janeiro, które w Warszawie nie grają w optymalnym składzie.

- Fajnie, że spotykamy się z nimi na końcu turnieju. Presja będzie nieco mniejsza, a my z meczu na mecz gramy coraz pewniej. Na pewno jednak, żeby je pokonać, musimy dać z siebie 120 procent - powiedziała Smarzek.

Biało-czerwone ostatni raz wystąpiły w światowym czempionacie w 2010 roku. Z tamtego składu w zespole grają tylko Joanna Wołosz (rozgrywająca Chemika Police) i Berenika Tomsia. Zarówno one, jak i ich nieco młodsze koleżanki bardzo chciałby znów rywalizować z najlepszymi.

- Dla mnie wszystkie spotkania w turnieju są naprawdę bardzo, bardzo ważne i przeżywam je tak, że czasem nie mogę spać. Po meczu ze Słowacją zasnęłam chyba dopiero po 2 w nocy. Dlatego te kilka chwil wolnego w dniu przerwy w zawodach przeznaczę na sen i regenerację. Nie ma mowy o żadnych rozrywkach, co najwyżej mała kawa z koleżanką i to co najwyżej w hotelu - wspomniała 20-letnia Smarzek.

Ostrożniejszy w zapowiedziach jest trener biało-czerwonych Jacek Nawrocki. Choć jego podopieczne wygrały wszystkie trzy dotychczasowe mecze w turnieju, to zdaje on sobie sprawę, że dopiero dwa ostatnie dni zawodów będą prawdziwym sprawdzianem formy.

- Nie określamy żadnych celów wynikowych. Zespół jest ciągle w rozwoju i w każdym meczu walczymy o poprawę naszej gry. Nie zaprzeczam jednak, że podzielam ambicję dziewczyn - powiedział Nawrocki na piątkowej konferencji prasowej.

Tłumaczył również dlaczego w kolejnych spotkaniach dokonywał wielu zmian.

- Drużyna jest w budowie i trudno jest zamknąć wyjściowy skład, choć mam już w głowię "szóstkę" na kolejne mecze. Czasem zmieniamy pewne pozycje, co związane jest ze stylem gry rywala oraz dyspozycją poszczególnych zawodniczek. W naszej grze wyróżnić trzeba blok i zagrywkę. Te elementy ćwiczyliśmy najwięcej i to widać - dodał selekcjoner.

Skupione na grze Polki nie będą zatem miały szans na to, aby w wolny od meczów piątek spotkać się na mieście ze swoimi dotychczasowymi rywalkami. Słowaczki bowiem wspólnie z trenerem wybierają się na Stare Miasto, Islandki liczą, że uda im się zrobić zakupy, a Cypryjki planują spacer po Łazienkach Królewskich i wzdłuż nadwiślańskich bulwarów wśród niespotykanie dla nich soczystej, żywej zieleni.

Po trzech dniach rywalizacji Polki razem z Serbkami mają na koncie komplet zwycięstw i punktów. W tabeli prowadzą jednak zawodniczki z Bałkanów, które nie straciły jeszcze seta. Trzecie miejsce zajmują Czeszki, a czwarte są Słowaczki. Tabele zamykają Islandia i Cypr, które przegrały wszystkie mecze. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi