sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania

Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania

Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania
Data publikacji: 2015-08-14 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:13
Wywietleń: 674 11897

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rozpoczęły okres przygotowawczy do sezonu 2015/16. Od 10 do 16 sierpnia trenują na własnych obiektach, później wyjadą na zgrupowanie sportowe do Karpacza.

Dwa razy dziennie, codziennie. Tak będzie wyglądać pierwsza część okresu przygotowawczego II-ligowych zawodniczek SMS Police. Treningi w hali, na stadionie i w siłowni. Sztab szkoleniowy dokładnie zaplanował każdy trening, tak aby przygotowanie do sezonu było jak najlepsze.

- To zgrupowanie w Policach charakteryzować się będzie tym, że poranne zajęcia w hali będą poświęcone technice - mój zespół jest bardzo młody i nad techniką musimy pracować każdego dnia. Po południu natomiast będziemy pracować nad lokalną wytrzymałością siłową i wytrzymałością tlenową, w siłowni i na stadionie – mówi trener II-ligowego SMSu Police Jerzy Taczała.

W porównaniu z rokiem ubiegłym, przygotowania do sezonu rozpoczęły się tydzień wcześniej. To bardzo ważne, z uwagi na fakt, że rozgrywki ligowe zaczynają się już pod koniec września.

- To, że trenujemy teraz w Policach wynika z dobrej woli ludzi, którzy mają na to wpływ i to jest najważniejsze. W poprzednich latach także zaczynaliśmy przygotowania w Policach, ale nie w zeszłym roku. Wtedy zaczynaliśmy przygotowania od zgrupowania w Karpaczu. Rozgrywki ligowe zaczynają się już pod koniec września. My, przygotowując się do sezonu wcześniej, możemy wykonać większą pracę, która będzie owocowała lepszym przygotowaniem do sezonu – dodaje Jerzy Taczała.

Pierwszy trening w okresie przygotowawczym był poświęcony sprawdzianom. Trenerzy Jerzy Taczała i Mateusz Sylla chcieli zobaczyć w jakiej dyspozycji są po wakacjach dziewczęta.

- Chodzi o dyspozycję skocznościową, siłową i szybkościową. Były to próby związane z cechami motorycznymi. Te sprawdziany zrobiliśmy po to, żeby po miesiącu pracy zobaczyć jaki będzie progres. Bo będzie i w to nie wątpię – mówił trener Jerzy Taczała.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi