sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Ruciak kolejnym wzmocnieniem Espadonu

Siatkówka. Ruciak kolejnym wzmocnieniem Espadonu

Siatkówka. Ruciak kolejnym wzmocnieniem Espadonu
Data publikacji: 2016-08-01 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-01 21:31
Wywietleń: 1224 146648

Espadon poinformował o drugim transferze. W poprzednim tygodniu poznaliśmy nazwisko nowego rozgrywającego. Jest nim wielokrotny reprezentant Bułgarii i jeden z najlepszych siatkarzy na tej pozycji w Europie Georgi Bratojev.

W poniedziałkowy wieczór kontrakt ze szczecińskim klubem podpisał 33-letni Michał Ruciak. Były przyjmujący reprezentacji Polski powinien być w drużynie postacią szczególną. Urodzony w Świnoujściu zawodnik swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał bowiem w zespole Morza Bałtyk Szczecin. Było to jednak bardzo dawno temu, a największe sukcesy zawodnik odnosił w barwach innych klubów.

W roku 2009 został mistrzem Europy, a dwa lata później brązowym medalistą mistrzostw Europy. Przez wiele lat utrzymywał pozycję jednego z najlepiej przyjmujących siatkarzy w kraju. Obecnie jest już poza kadrą, nie pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro, ale wciąż gwarantuje dobrą ligową formę.

– Cieszę się, że wracam do swojego województwa i ponownie będę grał w siatkówkę właśnie w tym regionie – powiedział Ruciak. – Wybrałem Espadon, ponieważ klub przedstawił mi dobrą ofertę, a dzięki grze w Szczecinie będę miał też okazję przebywać bliżej domu. Zespół właśnie awansował do najwyższej klasy rozrywkowej i jestem szczęśliwy, że będę teraz częścią jego rozwoju. Głęboko wierzę, że zmontujemy tu naprawdę bardzo fajny skład i z powodzeniem będziemy walczyć o najwyższe cele.

Pierwszy mecz w PlusLidze siatkarze Espadonu Szczecin rozegrają 30 września. Rywalem będzie broniąca tytułu mistrzowskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi