Data publikacji: 17 lutego 2017 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2017 r. 20:36

Espadon Szczecin – Czarni Radom 2:3 (12:25, 20:25, 25:22, 25:23, 9:15)

Espadon: Kluth, Depowski, Perłowski, Zajder, Ruciak, Kozłowski, Murek (libero) oraz Miluszew, Wika, Gałązka.

Espadon doprowadził do tie-breaku i zdobył punkt w spotkaniu z Czarnymi, choć po pierwszym secie zanosiło się na prawdziwy blamaż.

Goście z Radomia w inauguracyjnej partii rozbili Espadon do 12. W tej partii punktowało tylko trzech szczecinian, skuteczność ataku ledwie osiągnęła 20-procent, a goście zastawili 9 punktowych bloków,

Espadon przebudził się w trzecim secie, a zespół poderwał wprowadzony na parkiet Wika. Szczecinianie wygrali dwa kolejne sety i doprowadzili do tie-breaku.

Mimo prowadzenia w decydującej odsłonie 4:1 Espadon nie utrzymał przewagi. Gospodarzy wypunktował bezbłędnie atakujący w ostatnich fragmentach meczu Żaliński. (woj)