czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Przegrane eliminacje

Siatkówka. Przegrane eliminacje

Siatkówka. Przegrane eliminacje
Data publikacji: 2017-05-30 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-30 15:21
Wywietleń: 690 263598

Siatkarki Serbii wygrały w Warszawie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Wicemistrzynie olimpijskie nie straciły w imprezie seta, a w ostatnim spotkaniu pokonały reprezentację Polski 3:0.

Była to druga porażka Polek na turnieju, która przekreśliła nadzieje naszej drużyny na występ w barażach o awans do mistrzostw świata. Kolejną szansą na rehabilitację dla reprezentacji Polski będzie czerwcowy turniej w Montreux i wrześniowe mistrzostwa Europy w Gruzji.

– Ten sezon jest bardzo długi, mamy jeszcze Grand Prix, mistrzostwa Europy, więc będzie trochę czasu na trenowanie i zgrywanie tego zespołu, bo potrzeba nam grania. Naszą pracę trzeba będzie zweryfikować po mistrzostwach Europy i wtedy zobaczymy, czy był progres. Ja wierzę, że tak będzie i okaże się, że ten turniej to wypadek przy pracy – mówi rozgrywająca reprezentacji Joanna Wołosz.

W reprezentacji Serbii pierwszoplanową postacią była na turnieju w Warszawie Stefana Veljković. Środkowa, która przed kilkoma dniami przedłużyła kontrakt z Chemikiem Police na kolejny sezon, wystąpiła w czterech spotkaniach, zdobywając 32 punkty.

W rankingu blokujących warszawskiego turnieju Veljković przegrała rywalizację tylko z Agnieszką Kąkolewską. W reprezentacji Serbii wystąpiła także była już zawodniczka Chemika Jelena Blagojević, która grała na pozycji libero. W dwóch meczach Serbii na parkiecie zaprezentowały się ponadto była atakująca mistrzyń Polski Ana Bjelica i przyjmująca Sanja Malagurski.

W polskiej kadrze zaprezentowały się trzy zawodniczki występujące w poprzednim sezonie w Chemiku. Malwina Smarzek zagrała we wszystkich pięciu spotkaniach zdobywając 30 punktów. Po cztery występy na turnieju w Warszawie zaliczyła libero Aleksandra Krzos i rozgrywająca Joanna Wołosz. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny