poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Powalczą o igrzyska

Siatkówka. Powalczą o igrzyska

Siatkówka. Powalczą o igrzyska
Data publikacji: 2015-12-09 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 803 47265

W drużynie siatkarek Chemika Police aż roi się od reprezentantek kraju. Ostatnio powołania otrzymało sześć reprezentantek Polski, a w środę do klubu przyszły powołania dla Madelaynne Montano i Yonkairy Peny. Ta pierwsza reprezentować będzie Kolumbię, a ta druga Dominikanę w kwalifikacjach olimpijskich.

Kolumbijki zmagania w San Carlos the Bariloche (Argentyna) rozpoczną czwartego stycznia. Turniej potrwa sześć dni. Zgrupowanie przygotowawcze zaplanowane jest na piętnastego grudnia w Cartagena de Indias (Kolumbia). O awans powalczą Argentyna, Peru, Wenezuela, Chile i Kolumbia.

Dominikanki wezmą udział w turnieju rozgrywanym w Lincoln w Stanach Zjednoczonych. O awans powalczą USA, Portoryko, Kanada i Dominikana. Pena najpóźniej w swojej ojczyźnie musi stawić się 23 grudnia. 

Bezpośrednią gwarancję udziału w igrzyskach olimpijskich uzyskają zwycięzcy obu turniejów. Później turnieje się łączą i o awans powalczą zespoły z drugich i trzecich miejsc.

Awans do turnieju olimpijskiego zapewniła już sobie Serbia, której zawodniczką jest inna siatkarka Chemika Police Stefania Veljkovic. 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje