Siatkówka. Pierwszy krok do mistrzostwa [GALERIA]

Data publikacji: 19 kwietnia 2016 r. 20:18
Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2016 r. 19:16
Siatkówka. Pierwszy krok do mistrzostwa

Siatkarki Chemika Police uczyniły pierwszy krok do obrony mistrzowskiego tytułu. W pierwszym meczu play off o mistrzostwo Polski pokonały w szczecińskiej Azoty Arenie Atom Trefl Sopot 3:1 i są faworytkami do wygrania również drugiego pojedynku, który rozegrany zostanie w środę (początek, g. 18).

Mecz rozpoczął się od bardzo długiej wymiany, zakończonej zdobyciem punktu przez rywalki Chemika. Atom Trefl objął nawet prowadzenie 3:0, ale na tym dominacja przyjezdnych się zakończyła.

Chemik od tej pory przejął inicjatywę i już po kilku minutach prowadził 6:4. Rywalki dotrzymywały kroku miejscowym, na pierwszą przerwę techniczną schodziły z jednopunktowym prowadzeniem, ale już po drugiej dwa punkty przewagi były po stronie podopiecznych trenera Głuszaka.

O wygranej w pierwszej partii zadecydowała dobrze rozegrana końcówka. Chemik po drugiej przerwie technicznej uzyskał czteropunktową przewagę i utrzymał ją pewnie wygrywając w pierwszym secie.

Druga partia przebiegała praktycznie bez historii. Chemik zdemolował rywalki, aż pięć punktów zdobył bezpośrednio zagrywką, a przeciwniczki bezpośrednim atakiem zakończyły zaledwie cztery akcje.

Wydawało się, że Atom Trefl zdoła powalczyć, bo w trzeciej partii prowadził już bardzo wyraźnie – 7:2 i 10:6. Później jednak dał się dogonić, a Chemik prowadził już 24:20 i miał cztery meczbole. Żadnego nie wykorzystał, pozwolił rywalkom nabrać pewności i wiary i doszło do zaskakującego zwrotu akcji. Chemik przegrał trzecią partię i musiał walczyć dalej.

W czwartym secie Chemik od samego początku sprawiał wrażenie mocno rozjuszonego niespodziewanym obrotem sprawy w poprzedniej partii. Szybko objął prowadzenie, powiększał je i nie pozwolił już rywalkom na nawiązanie walki.

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:1 (25:21, 25:13, 26:28, 25:9)

Chemik grał w składzie: Havelkova, Werblińska, Wołosz, Gajgał – Anioł, Montano, Veljkovic, Zenik (l), oraz Jagieło, Bednarek - Kasza, Pena.

I set – 5:4, 10:8, 15:14, 20:17, 25:21.

II set – 5:3, 10:4, 15:6, 20:11, 25:13.

III set – 2:5, 6:10, 15:13, 20:15, 25:24, 26:28.

IV set – 5:0, 10:1, 15:4, 20:6, 25:9