Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Pierwsza wygrana wicemistrzów olimpijskich

Data publikacji: 27 sierpnia 2017 r. 20:10
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2017 r. 20:10

Po premierowej porażce z Niemcami faworyci w grupie B mistrzostw Europy siatkarze Włoch tym razem pewnie pokonali w Szczecinie Słowaków 3:0 (25:14, 25:19, 25:20).

Po dwóch meczach Włosi mają cztery punkty na koncie. Druga porażka oznacza dla Słowaków, że ostatni mecz grupowy z Niemcami będzie ich pożegnaniem z turniejem.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Włochów w pierwszym secie 6:0. Była to zapowiedź, jak duża różnica umiejętności dzieli obie drużyny. Jednak w drugiej partii zlekceważyli ambitnych Słowaków, którzy objęli prowadzenie 11:9 i 14:12. Później jednak odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i dość pewnie wygrali.

W trzeciej sytuacja była nieco podobna. Też do połowy seta Słowacy toczyli wyrównaną walkę, ale końcówka należała do siatkarzy Italii. (pap)