czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni

Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni

Siatkówka. Olimpijskie szanse Montano i Peni
Data publikacji: 2016-01-11 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1075 94677

REPREZENTACJA Polski siatkarek z pięcioma siatkarkami Chemika w składzie, na początku stycznia straciła definitywnie szansę wyjazdu na igrzyska w Rio de Janeiro przygrywając na turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze mecze z Rosją, Belgią i Włochami. Na igrzyska wciąż mogą jednak pojechać dwie zawodniczki drużyny mistrzyń Polski - Kolumbijka Madelaynne Montano i reprezentantka Dominikany Pena Yonkaira.

Obie siatkarki były pierwszoplanowymi postaciami swoich reprezentacji w turniejach kwalifikacyjnych w Lincoln i Bariloche, ale ani Kolumbia, ani Dominikana nie zdobyły bezpośredniego awansu i o igrzyska powalczą w maju w turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Bliżej awansu do Rio de Janeiro były w weekend siatkarki Dominikany. Drużyna, w której w trzech z pięciu spotkań najlepiej punktującą siatkarką była zawodniczka Chemika Pena Yonkaira, wygrał cztery spotkania, aby szanse na bezpośredni awans do igrzysk przegrać w finałowym pojedynku z USA. Amerykanki grające przed własną publicznością w Lincoln w stanie Nebraska triumfowały 3:1.

Szansę na wyjazd do Rio de Janeiro zachowały także Kolumbijki. Gwiazdą tej reprezentacji i turnieju kwalifikacyjnego w Barilocha była Madelaynne Montano. Siatkarka Chemika została wybrana najlepszą atakującą imprezy, a w kolejnych meczach popisywała się efektownymi indywidualnymi statystykami. W przegranym pojedynku z Peru (0:3) zdobyła 31 punktów!

Kolumbia w całym turnieju wygrała tylko dwa mecze z Wenezuelą 3:2 i Chile 3:1, ale wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca premiowanego występem w turnieju interkontynentalnym. W Barilocha pierwszy w historii żeńskiej siatkówki awans do igrzysk olimpijskich zapewniła sobie Argentyna. ©℗ (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny