Strona główna > Sport > Siatkówka. Niemcy z trzecim zwycięstwem

Siatkówka. Niemcy z trzecim zwycięstwem

Data publikacji: 2017-08-28 19:57
Wywietleń: 598 290019

Siatkarze Niemiec wygrali w Szczecinie ze Słowacją 3:0 (25:18, 26:24, 25:23) i z grupy B awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Rywale pożegnali się z turniejem. Wieczorem o drugie miejsce w grupie zagrają Włosi z Czechami.

Niemieccy siatkarze zagrali w poniedziałek bez swego asa atutowego Georga Grozera. Nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa, choć w drugim i trzecim secie Słowacy dzielnie stawili opór.

Pierwszą partię Niemcy rozegrali tak jak na faworytów przystało i pewnie zwyciężyli 25:18. W drugim secie grający na luzie Słowacy niespodziewanie objęli prowadzenie 12:9. Główną przyczyną tego stanu rzeczy były błędy popełniane przez zespół niemiecki i ofiarna gra Słowaków w obronie.

Niemcy wzięli się jednak do pracy i jeszcze przed przerwą techniczną wyszli na prowadzenie 16:15. W końcówce Słowacy doprowadzili do wyrównania. Przegrali jednak drugą piłkę setową po tym, jak ich rozgrywający Juraj Zatko przełożył rękę nad siatką.

W ostatniej partii też wynik może wskazywać na wyrównaną grę, ale Niemcy kontrolowali jej przebieg - ostatni punkt zdobyli po autowym ataku Słowaków. (pap)